GIS wydał ostrzeżeniesmakosze.pl

GIS ostrzega Polaków i wycofuje ze sklepów kolejny uwielbiany produkt. Wykryto w nim niebezpieczne dla zdrowia bakterie

Ostatnie ostrzeżenie wydane przez GIS jest wyjątkowo niepokojące. Popularny produkt skrywał w sobie niewidoczne gołym okiem zagrożenie, jakim są wyjątkowo szkodliwe bakterie. Warto zachować wzmożoną ostrożność. W przeciwnym wypadku możemy liczyć się z poważnymi problemami zdrowotnymi. O jaki produkt chodzi?

Niejednokrotnie byliśmy świadkami tego jak GIS ostrzegał Polaków przed zagrożeniami czyhającymi na sklepowych półkach. Tym razem niebezpieczne bakterie zostały wykryte w uwielbianym produkcie, który często gościł na wielu stołach. Zdecydowano o wycofaniu go ze sklepów. Jednak niektórzy mogą mieć go we własnym domu.

Ewa Wachowicz pozowała do zdjęcia, nagle wiatr podwiał jej sukienkę. Mamy fotkę, pokazała za dużo?Ewa Wachowicz pozowała do zdjęcia, nagle wiatr podwiał jej sukienkę. Mamy fotkę, pokazała za dużo?Czytaj dalej

Bakterie w produkcie wycofanym przez GIS

Komunikat zamieszczony na stronie GIS nie pozostawia najmniejszych wątpliwości. W jednym z produktów mięsnych zostały wykryte bakterie Listeria monocytogenes. Zjedzenie pokarmu, w którym są obecne może być fatalne w skutkach. Infekcja powoduje chorobę nazywaną listerioza. Do objawów zaliczają się między innymi zapalenie mózgu, wrzód rogówki, zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych a nawet sepsa. Tym razem bakteria została wykryta w uwielbianych hamburgerach. GIS wskazał szczegółowe informacje dotyczącego niebezpiecznych produktów:

 • Produkt: Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy, 450 g
 • Numer partii: 276/VI
 • Termin przydatności do spożycia: 16.07.2020
 • Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz
 • Produkt: Hamburger drobiowy, 300 g
 • Numer partii: 294/VI
 • Termin przydatności do spożycia: 20.07.2020
 • Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz

Dzisiaj grzeje:

 1. Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja
 2. Porażające wieści dla kierowców, rząd wysuwa najcięższe działa. Mandaty mają wzrosnąć nawet 10 razy

Działania podjęte przez GIS

W obliczu takiego zagrożenia GIS nie mógł pozostać bierny. Zaleca unikanie spożywania wskazanych powyżej produktów. Konieczne było również podjęcie niezbędnych kroków, które mają na celu zapewnienia konsumentom bezpieczeństwa.

- W związku z wykryciem zagrożenia firma Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz, podjęła pełną współpracę w celu identyfikacji źródła zakażenia i wycofania kwestionowanych partii wyrobów z rynku. W celu wycofania zidentyfikowała i poinformowała odbiorców kwestionowanego towaru. Przeprowadziła także dodatkową dezynfekcję zakładu oraz rozpoczęła procedurę dodatkowych badań produktów, linii technologicznych i pracowników w kierunku Listeria monocytogenes - można wyczytać w komunikacie opublikowanym na stronie GIS.

Najlepsze newsy:

 1. Zadziwiające plany akcji służb. Szczegóły fikcyjnego "porwania" Andrzeja Dudy trafiły do sieci
 2. Skandal na Mierzei Wiślanej. Widok jest druzgocący. Ręce opadają
 3. Pieczone ziemniaki z bajecznie chrupiącą skórką są lepsze niż frytki. Mamy niezawodny przepis
 4. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
 5. Obłędne kotlety lepsze niż schabowy i mielony. Rodzina od razu poprosi o dokładkę, hit gwarantowany
 6. Polscy skoczkowie rozebrali się i pokazali muskuły. Największe wrażenie zrobił Piotr Żyła (FOTO)

Źródła: gis.gov.pl / wikipedia.org

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego InstagramaNastępny artykuł