Pilnesmakosze.pl

Pilne ostrzeżenie GIS. Salmonella w uwielbianym przez Polaków produkcie

GIS poinformował o obecności niebezpiecznej dla zdrowia salmonelli w znanym produkcje spożywczym. Zjedzenie produktu może mieć tragiczne konsekwencje. Podajemy serię i numer opakowania, które jak najszybciej należy zutylizować.

Jak podaje Posat News, GIS nie ma najmniejszych wątpliwości. Spożycie tego produktu mogło zakończyć się poważną chorobą. Konsekwencją zjedzenia potrawy z bakteriami salmonelli może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Choroba ta jest szczególnie groźna dla kobiet w ciąży, dzieci oraz osób starszych, a w najgorszym przypadku może zakończyć się zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych. Pałeczki salmonelli potrafią przeżyć kilka miesięcy nawet w bardzo niesprzyjających warunkach, przez co ryzyko zarażenia jest jeszcze większe.

Ważne ostrzeżenie dla wszystkich kupujących w Lidlu. Zdenerwowany klient zamieścił mnóstwo zdjęć zdradzających bolesną prawdęWażne ostrzeżenie dla wszystkich kupujących w Lidlu. Zdenerwowany klient zamieścił mnóstwo zdjęć zdradzających bolesną prawdęCzytaj dalej

GIS przestrzega przez niebezpieczeństwem

Pałeczki salmonelli zostały odkryte podczas rutynowej kontroli partii produktu. Niestety wyniki były jednoznaczne - ryzyko jest zbyt duże, by ktokolwiek mógł go spożywać. Przebadano dwie gramatury produkty, w pierwszej salmonella pojawiła się w 2 na 5 badanych opakowań, a w drugiej w 1 z 5. To oznacza, że istnieje nawet 20-25% szansy na to, że konsument trafi na nią w swoim opakowaniu. Niestety chodzi o szalenie popularny produkt kulinarny.

Dzisiaj grzeje:

  1. Od dziś nie polecisz z Polski do tych krajów. Zakaz wszedł w życie w środę o północy
  2. Dramatyczna wiadomość Polsatu obiega Polskę. Wszyscy klienci Biedronki przecierają oczy po komunikacie
  3. Nadciąga reforma emerytalna. Dadzą Ci 10 tysięcy, by potem pobrać ogromną prowizję

GIS znalazł pałeczki salmonelli w suszonej papryce. Zbadano opakowania 20 gram oraz 25 gram i podjęto natychmiastowe decyzje. W tym momencie papryka jest wycofywana ze sklepów. Jeśli znajdziecie paprykę o podanych numerach w swojej szafce - jak najszybciej udajcie się do lekarza, a produkt najlepiej wyrzucić bądź zwrócić do producenta. Tylko lekarz może wykonać testy, które wykluczą możliwość wystąpienia powikłań po spożyciu papryki. Poniżej znajdują się dokładne parametry feralnych partii:

Ppapryka słodka mielona, 20 g szczególnie bez obróbki cieplnej, pochodząca z Hiszpanii, o numerze partii: 10 2021/1143. Producentem jest CARUM Sp. J. ul. Ogrodowa 42, 42-231 Cykarzew Północny.

Warto zachować szczególną ostrożność i śledzić na bieżąco komunikaty. Mogą okazać się zbawienne dla naszego zdrowia.

W upały niektórzy piją je litrami. Poważny błąd, można sobie mocno zaszkodzićW upały niektórzy piją je litrami. Poważny błąd, można sobie mocno zaszkodzićCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Beata Kozidrak straciła bardzo ważną osobę, jest w głębokiej żałobie. Smutne: "Bardzo za tobą tęsknie"
  2. Rząd zdecydował. Jest zakaz. Przepisy obowiązują od dziś
  3. Niestety, potwierdzono smutne wieści z Wielkopolski. Chodzi o pracowników Biedronki, ważny komunikat sieci
  4. Niewiarygodnie soczyste kotlety mielone. Tajemnica tkwi w zastąpieniu popularnego składnika niezwykłym dodatkiem
  5. Rewelacyjna surówka z młodej kapusty. Pobije nawet kultowego Colesława
  6. Jerzy Brzęczek porównany do Kazimierza Górskiego. Biografia selekcjonera zrównana z ziemią jeszcze przed premierą

Źródło: polsatnews

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł