GIS wydał ostrzeżeniesmakosze.pl

Czarna seria w polskich sklepach. GIS wydał ostrzeżenie, wycofuje popularny olej

Niestety, GIS ponownie przekazał informacje, które mogą wywołać słuszny niepokój wśród konsumentów. Tym razem produktem stwarzającym zagrożenie jest popularny olej. Został już wycofany ze sprzedaży, jednak nadal może być w twoim domu.

Informacje przekazane przez GIS nie napawają optymizmem. Osoby, które w ostatnim czasie robiły zakupy powinny mieć się na baczności. Ze sklepów został wycofany olej, który do tej pory cieszył się sporą popularnością wśród konsumentów. Czego musimy się wystrzegać?

A jeszcze nie dawno wszyscy go kupowali. Uwielbiany produkt wycofany z Lidla, wykryto niebezpieczne bakterieA jeszcze nie dawno wszyscy go kupowali. Uwielbiany produkt wycofany z Lidla, wykryto niebezpieczne bakterieCzytaj dalej

GIS wydał ważne ostrzeżenie

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się o tym, że komunikaty wydawane przez GIS nie zapowiadają niczego dobrego. Nie inaczej jest również w tym przypadku. Powodem jest zagrożenie czyhające w niepozornym produkcie spożywczym. Niewiele osób spodziewałoby się, że olej może okazać się niebezpieczny dla naszego zdrowia. Komunikat GIS nie pozostawia jednak najmniejszych wątpliwości. Na który olej powinniśmy uważać?

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Radio ZET, produkt którego należy się wystrzegać to "Rizi Olej z ryżu" 1000 ml, którego importerem jest Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading. Jego kraj pochodzenia to Tajlandia. Datą trwałości niebezpiecznego oleju jest 13.09.2021. Dlaczego ten produkt spożywczy jest dla nas niebezpieczny?

Dzisiaj grzeje:

  1. Bardzo smutna wiadomość dotarła do mediów. Nie żyje prawdziwa legenda
  2. Okropne sceny w Biedronce, ochroniarz nie spodziewał się ataku. Kamery wszystko zarejestrowały, niewiarygodne kto pomógł
  3. Kupisz 4, Biedronka dołoży drugi raz tyle. Akcja trwa tylko dzisiaj

Olej wycofany przez GIS stwarza zagrożenie dla zdrowia

GIS zdecydował się na wycofanie ze sprzedaży oleju “Rizi” ze względu na przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych. Uznawane są one za potencjalne rakotwórcze, w związku z tym ich spożywanie może być fatalne w skutkach.

- Estry glicydowe kwasów tłuszczowych to zanieczyszczenia żywności występujące na najwyższych poziomach rafinowanych olejów i tłuszczów roślinnych. Estry glicydowe kwasów tłuszczowych są hydrolizowane w glicydzie w przewodzie pokarmowym. Urząd stwierdził, że glicyd jest związkiem rakotwórczym - głosi definicja z rozporządzenia Komisji UE 2018/290, przytaczana przez portal ABC Zdrowie.

Okropne sceny w Biedronce, ochroniarz nie spodziewał się ataku. Kamery wszystko zarejestrowały, niewiarygodne kto pomógłOkropne sceny w Biedronce, ochroniarz nie spodziewał się ataku. Kamery wszystko zarejestrowały, niewiarygodne kto pomógłCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumy
  2. Pilne ostrzeżenia na zachodzie Polski. Może być niebezpiecznie
  3. Słynna babcia Ewa zdradziła swój sposób na kiszone ogórki. Przed zakręceniem słoików robi zawsze 1 rzecz
  4. Niebywała decyzja Biedronki, zrobimy nocne zakupy. Podstawowe produkty kupimy za półdarmo
  5. Przepyszne kotleciki na gorące dni. Lekka wersja z dodatkiem młodej kapusty, najesz się, a nie przytyjesz
  6. Gdy dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się ojciec Kamila Stocha, osłupieliśmy. Mało osób zna prawdę

Źródła: Radio ZET / ABC zdrowie


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł