GIS ostrzega przed pewnym produktemPixabay / Pexels

GIS ostrzega i wycofuje ulubiony przysmak każdego dziecka. Bardzo duże ryzyko

Ostatnie informacje przekazane przez GIS mogą napawać niepokojem. Okazuje się, że produkty, które są uwielbiane przez dzieci, musiały zostać wycofane z obiegu. Ciężko uwierzyć, że coś tak niebezpiecznego było sprzedawane. Czego powinniśmy się wystrzegać?

Niestety czasami nie da się uniknąć tego typu sytuacji. GIS wydał pilne ostrzeżenie dotyczące przysmaku, który może być znany wielu osobom. Zdecydowano, że konieczne jest wycofanie go ze sprzedaży. Wszystko przez to, że stwarza on zagrożenie dla dzieci, które z pewnością bardzo chętnie by sięgnęły po ten produkt.

Nigdy nie wylewaj wody po ugotowaniu ziemniaków. Jest cenna z 5 imponujących powodówNigdy nie wylewaj wody po ugotowaniu ziemniaków. Jest cenna z 5 imponujących powodówCzytaj dalej

Ostrzeżenie wydane przez GIS jest przejmujące

Takie informacje z pewnością nie należą do dobrych. Jakiś czas temu GIS zdecydował się na przestrzeżenie konsumentów przed niepozornym produktem, który zawiera sporą ilość barwnika spożywczego E124. Czerwień koszenilowa w wysokim stężeniu może okazać się niebezpieczna dla zdrowia. Szczególnie jeżeli zostanie spożyta przez dzieci. W przypadku niebezpiecznego produktu normy zostały przekroczone aż o 67 razy. Jaki produkt ją zawierał?

Produkt, przed którym przestrzegał wówczas GIS "Biedronka czerwona rodzina". GIS wyjaśnia, że konsumenci powinni uważać na serię o numerze DZES05 oraz dacie minimalnej trwałości 06.2021. Tym razem pojawiło się nowe zagrożenie pod postacią niepozornego produktu, który uwielbiają dzieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Ocet pomoże błyskawicznie pozbyć się mszyc z ogrodu. Znamy przepis na piorunująco skuteczną domową miksturę
2. Personel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczek

Przed czym teraz ostrzega GIS?

Produkt, o którym mowa to mini galaretki w kubeczkach. GIS wyjaśnia, że konsumenci powinni na nie uważać ze względu na to, że ich skład, kształt, wielkość i sposób przyjmowania może stwarzać ryzyko utknięcia w gardle i zadławienia, a nawet uduszenia. Galaretki posiadają następujące nazwy, kod na opakowaniu i gramaturę:

  • Girl Jelly Fruity Bites, #0660, 1280 g
  • Boy Jelly Fruity Bites, #0660-1, 1280 g
  • Fruitery Jelly Assorted Jar, #0661, 1000 g
  • Fruitery Jelly Assorted Bag, #0662, 285 g

Importerem niebezpiecznych galaretek jest Asia Express Food, Kilbystraat 1, 8263 CJ Kampen, Holandia. Zgodnie z zaleceniami GIS produkty te powinny być wycofane ze sprzedaży. Poniżej przedstawiamy przykładowe zdjęcie mini galaretek, na które powinniśmy uważać.

GIS ostrzega przed tym produktem

(gis.gov.pl)

Najlepsze newsy:

  1. Broń nagle wystrzeliła, śrut trafił malutkie dziecko. Na jaw wyszła zatrważająca prawda
  2. Klamka zapadła. Losy 500 albo 1000 zł na wakacje przesądzone, najnowsza wiadomość z Sejmu
  3. Polka zjadła jajecznicę i od razu wylądowała w szpitalu. Porażająca prawda szybko wyszła na jaw, teraz lekarze ostrzegają innych
  4. Tadeusz Rydzyk poucza Polaków. Uważa, że absolutnie nie powinieneś pić kawy jeśli decydujesz się wziąć udział w mszy domowej
  5. Podpal w domu liść laurowy. Po 10 minutach znikną przykre uciążliwości
  6. Marcin Gortat pojawił się w TVP i zaatakował Alicję Bachledę-Curuś. Ostre słowa padły przed tysiącami widzów

Źródło: Wiadomości Handlowe

Następny artykuł