GIS ponownie ostrzegasmakosze.pl

GIS w trybie pilnym wycofuje produkt, który budzi kontrowersje wśród Polaków. Konsekwencje mogą być poważne, wykryto w nim dwutlenek siarki

Informacje przekazane przez GIS mogą wywołać spory niepokój. Jest on jak najbardziej zasadny. Ze sklepów został wycofany produkt, który od lat wzbudza kontrowersje. Okazuje się, ze wykryto w nim dwutlenek siarki. Czego powinniśmy się wystrzegać?

Pilne komunikaty wydawane przez GIS nigdy nie zapowiadają niczego dobrego. Nie inaczej jest również teraz. Wszystko przez niebezpiecznie związki wykryte w popularnym produkcie spożywczym. Ich skonsumowanie może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.

Kawa z mlekiem czy cukrem, a może mała czarna bez dodatków? Tylko 1 jest dobra dla Twojego zdrowiaKawa z mlekiem czy cukrem, a może mała czarna bez dodatków? Tylko 1 jest dobra dla Twojego zdrowiaCzytaj dalej

Ostrzeżenie wydane przez GIS nie pozostawia złudzeń

Niejednokrotnie GIS informował konsumentów przed produktami, które mogą okazać się potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Tym razem badanie produktu potwierdziło, że znajduje się w nim dwutlenek siarki. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal ABC Zdrowie jego stężenie w trzech przebadanych partiach wynosiło 13,3 mg/kg, 14,6 mg/kg oraz 17,5 mg/kg.

GIS musiał wycofać partie produktu ze sklepu. Wszystko dlatego, że dwutlenek siarki traktowany jest jako alergen, a na opakowaniach nie widniała informacja potwierdzająca jego występowanie. Jaki produkt został usunięty z półek sklepowych?

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wokalista uwielbianego zespołu, miał 35 lat
  2. Polacy wstrzymali oddech po komunikacie Biedronki. Od jutra znowu się zacznie
  3. Ważne zmiany dla emerytów. Ich świadczenia mogą ulec zmniejszeniu

GIS wycofał źle opisany produkt

Dwutlenek siarki został wykryty w trzech partiach produktu o nazwie "Rodzynki sułtańskie, Bakallino, 400g". Szczególną uwagę na niego powinny zwrócić osoby, które mają alergię na dwutlenek siarki i siarczyny. Zjedzenie takich rodzynek może zakończyć się silną reakcją alergiczną. Partie oznaczone jako 945.0/88315B, 903.0/87851B i 10J.2006.71 zostały wycofane ze sklepów. Jeżeli masz je w domu i znajdujesz się w grupie ryzyka lepiej zachowaj ostrożność. Rodzinki od zawsze wzbudzały spore kontrowersje. Jedni je uwielbiają, inni nienawidzą. Ciężko o produkt spożywczy, który tak mocno dzieliłby konsumentów. Tym razem nawet miłośnicy rodzynek powinny ich unikać.

Syn Martyniuka zacznie gotować? Najpierw wrzucił swoje popisowe danie, a później zaczął obrażać hotel, mówił o skiśniętym jedzeniuSyn Martyniuka zacznie gotować? Najpierw wrzucił swoje popisowe danie, a później zaczął obrażać hotel, mówił o skiśniętym jedzeniuCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Co się dzieje z Moniką Olejnik? Wbiła szpile TVP, mówi o "wolnych mediach", nagranie obiegło sieć
  2. Rozczarowanie dla tysięcy Polaków. Ostre słowa z Kancelarii Premiera
  3. Sernik według sekretnej receptury Magdy Gessler, puszysty niczym chmurka, nigdy nie opada
  4. Niestety, niemal wszyscy Polacy jedzą je każdego dnia. 7 Najbardziej rakotwórczych produktów w naszych kuchniach
  5. Wsadziła jedzenie do lodówki, po paru dniach dokonała porażającego odkrycia. Wszystko przez karygodne błędy
  6. Adam Małysz przekazał ważne wiadomości Polakom. Chodzi o skoki narciarskie, "zdecydowałem się na ten krok"

Źrodło: ABC Zdrowie

Następny artykuł