chłopiec pije wodęyoutube

Ubogi chłopiec nie może patrzeć jak inne dzieci jedzą w szkole. Zgotowali mu niespodziankę życia

Głód wśród dzieci to temat, obok którego nie da się przejść obojętnie. Ci uczniowie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaczęli zmienianie świata od jednego, prostego gestu. Internauci nie kryją wzruszenia.

Głód doskwiera wielu polskim dzieciom. Mimo, że sytuacja rodzin z dziećmi jest w skali kraju coraz lepsza, nadal pozostaje wiele do zrobienia. Często zapominamy, że oprócz poprawy stanu gospodarki i rozwiązań systemowych potrzeba czasem po prostu odrobiny dobrego serca.

Tylko 1% Polaków zna nazwę najszybszej zupy świata, gotuje się w 2 min. Rozpoznajesz?Tylko 1% Polaków zna nazwę najszybszej zupy świata, gotuje się w 2 min. Rozpoznajesz?Czytaj dalej

Głód doskwierał chłopcowi, uczniowe zgotowali mu niesamowitą niespodziankę

Te dzieci to rozumieją. Potrafiły dostrzec potrzebującego kolegę i znalazły bardzo proste rozwiązanie. Chłopiec nie czekał z utęsknieniem na drugie śniadanie. Inne dzieci wyciągnęły swoje pudełka śniadaniowe wypełnione kanapkami, warzywami, owocami, serkami. On bez zdziwienia spostrzegł, że i tym razem nie ma nic do jedzenia. Wolał udawać, że musi wyjść do toalety i włóczyć się szkolnymi korytarzami niż wstydzić się przed kolegami i koleżankami z klasy. Wstyd często towarzyszy biedzie i hamuje przed poskarżeniem się czy proszeniem o pomoc.

Okazuje się, że dzieci jednak w mig pojęły, dlaczego ich szkolny kolega postanowił wyjść z klasy. Potrafiły się zachować szlachetnie i z klasą. Zdobyły się na wzruszający gest, który z pewnością zapadnie w pamięci chłopca na długie lata. Piękne jest to, że dzieci postawiły na dyskretną pomoc i po cichu zrealizowały swój plan nie oczekując podziękowań ani pochwał. Cieszył je uśmiech na twarzy kolegi i to już było wystarczającą nagrodą.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie wyrzuciłeś starego dowodu osobistego? Dostaniesz pieniądze wielkie jak ceny u Gessler

2. W panice robili wszystko, by chronić się przed koronawirusem. Film z samolotu odbiera mowę


Gdy biedny uczeń wrócił do klasy spostrzegł, że jego śniadaniówka jest wypełniona przysmakami. Odrobina winogron, które dostał od mamy inny uczeń, pokrojona marchewka od koleżanki, pyszne kanapki. Po chwili zrozumiał, że to nie przypadek, a wzruszający gest jego przyjaciół. Z szerokim uśmiechem na twarzy zjadł drugie śniadanie.


- Rozwiązanie jest bliżej, niż myślisz - głosi slogan wyświetlony na końcu tego wzruszającego filmiku przygotowanego przez norweski Fosterhjem. Właśnie takie małe gesty i uczenie dzieci tego typu postaw są początkiem wielkich zmian i szlachetnych czynów.

Najlepsze newsy:

  1. Fani skoków zamarli podczas skoku Stocha. Tragiczny w skutkach koniec konkursu był bliski
  2. Cena pączków u Magdy Gessler zwala z nóg. Trzeba wydać jeszcze więcej niż w zeszłym roku
  3. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?
  4. Gessler oszukiwała wszystkich? Była pracownica twierdzi, że widziała wszystko i przerwała milczenie
  5. Cennik sejmowej restauracji ścina z nóg. Naleśnik 2 zł, kaszanka 3 zł, schab 5 zł cała lista powala
  6. Przewlekłe zapalenie trzustki. Objawy i sposoby leczenia


źródło: mamadu.pl

Następny artykuł