Seniorzy nie rozumieją powagi sytuacjiPiotr Molecki/East News

Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

Godziny dla seniorów zostały wprowadzone, aby umożliwić starszym ludziom bezpieczne zakupy. Sklepy przyjmują tylko ludzi powyżej 65 roku życia w godzinach 10-12. Kasjerka nie wytrzymała i powiedziała całą prawdę o tym pomyśle.

Godziny dla seniorów w założeniu są dobrym pomysłem. Emeryci będą mieli swój czas na zakupy, jako grupa największego ryzyka, a reszta ludzi będzie mogła zrobić zakupy w innych godzinach. Niestety, pewna kasjerka ma zupełnie inne zdanie na takie rozwiązanie.

40-latka złamała obostrzenia podczas robienia zakupów. Policja ją obezwładniła40-latka złamała obostrzenia podczas robienia zakupów. Policja ją obezwładniłaCzytaj dalej

Godziny dla seniorów są dobrym rozwiązaniem? Kasjerka nie wytrzymała

Umożliwienie starszym ludziom zakupów na wyłączność, było w zamyśle dobrym rozwiązaniem. Pracownicy największych sieci widzą jednak, że nie do końca pomysł działa tak, jak chcieli jego twórcy. Pewna kasjerka zamieściła w internecie list, w którym wyjaśnia jak takie rozwiązanie działa w praktyce. Poniżej jego fragment:

- Podczas jednej mojej zmiany widzę te same starsze osoby po 2-4 razy przychodzące po opakowanie wędliny czy masełko czy inny drobiazg. Oni sami w ten sposób wielokrotnie wystawiają się na niebezpieczeństwo, a dodatkowo niestety zapychają kolejki co prowadzi obecnie do wielu nerwowych sytuacji w sklepach - pisze między innymi pracownica sklepu.

Dzisiaj grzeje: 1. Policja może dokonać kontroli twoich zakupów i ukarać? Możesz się mocno zdziwić, lepiej je dobrze zaplanuj

2. Czy możesz na święta jechać do rodziny? Wszystko jasne, nie ma wątpliwości

Seniorzy, według niej, nie zachowują odstępów w kolejkach, nie noszą masek i urządzają sobie wycieczki do sklepów spożywczych. Wpadła również na pomysł jak ograniczyć takie zachowania. Napisała, żeby wprowadzić godziny i dni w których seniorzy mogą robić zakupy, a resztę czasu im zakazać. Zaplanować w taki sposób, aby byli w stanie przenieść wystarczająco dużo zakupów, jednak by nie chodzili kilka razy codziennie po jedną rzecz.

Najlepsze newsy:

  1. Przełom w walce z koronawirusem, wynalazek Polaków ma 100% skuteczność. Ruszyła masowa produkcja
  2. Nie żyje kultowy aktor. Tragiczne informacje były ukrywane przed światem, fanom trudno uwierzyć
  3. Jan Paweł II uwielbiał flaczki, ale nie tylko. List ulubionych dań papieża Polaka może zadziwiać
  4. Rośnie niemal wszędzie. Wytwarza sok zbijający gorączkę, niweluje bóle gardła i mięśni
  5. Przed świętami będą wielkie tłumy w Biedronce. Sieć szykuje wielką akcję, mnóstwo ludzi ruszy po zakupy
  6. Kilkadziesiąt osób pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego. Politycy zgromadzili się mimo panującej epidemii

Źródło: pomyslodawcy.pl

Następny artykuł