Godziny dla seniorówMarek BAZAK/East News

Nie masz 60 lat i chcesz zrobić zakupy spożywcze w godzinach dla seniorów? Kary pieniężne są niebotyczne, lepiej nie próbować

Godziny dla seniorów na ten moment nie ulegną zmianie. Od 28 grudnia wprowadzono kolejne obostrzenia, które potrwają do 17 stycznia. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak kosztowne mogą być zakupy w czasie godzin dla seniorów. Kary zaczynają się od 500 złotych, a dalej jest tylko gorzej.

Godziny dla seniorów to obostrzenie, które weszło w życie już na początku zeszłego roku. Choć obowiązuje nas ono już od miesięcy, momentami zdarza się nam zapomnieć o tym, że między godziną 10, a 12 nie zrobimy zakupów, jeśli nie mamy powyżej 60 roku życia.

W związku z trwającą epidemią, w życie wchodzą nowe zasady. Najnowsze obowiązują od 28 grudnia i potrwają aż do 17 stycznia. W związku z rozporządzeniem rządu wprowadzone zostały między innymi kolejne ograniczenia w handlu. Co z godzinami dla seniorów?

Ponownie zamknięto galerie handlowe, a w sklepach podwyższono rygor sanitarny. Od teraz za złamanie obostrzeń będą grozić wysokie kary. Wszystko po to, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Godziny dla seniorów zaostrzone wysokimi karami

Wiele osób zastanawia się, co grozi za złamanie obowiązujących obostrzeń. Między innymi, jakie kary grożą nam za zrealizowanie zakupów w czasie godzin dla seniorów. Od teraz są one naprawdę surowe.

Polacy odliczają dni, cudowna wiadomość. Wraca najlepszy program kulinarny w PolscePolacy odliczają dni, cudowna wiadomość. Wraca najlepszy program kulinarny w PolsceCzytaj dalej

Policja może wystawić nam mandat w wysokości 500 zł, a dodatkowo Sanepid może nałożyć karę administracyjną. W tym przypadku kwoty są już dużo wyższe. Za wejście do sklepu w czasie godzin dla seniorów, można otrzymać od 10 do nawet 30 tysięcy złotych kary.

Kary dotyczą również innych przejawów niestosowania się do zaleceń rządu. Mowa tutaj o braku maseczki w przestrzeni publicznej czy zwiększonej ilości dopuszczalnych osób w jednym miejscu. O sytuacji, która miała miejsce w restauracji w Nowej Słupi, pisaliśmy w tym artykule.

Kiedy koniec godzin dla seniorów?

Wszyscy od 10 października mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Dotyczy to między innymi sklepów, aptek, komunikacji publicznej czy klatek schodowych, a nawet wind. Z tego obowiązku zwolnione są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie

Jeśli chodzi o godziny dla seniorów, nie zapowiada się, żeby miały zostać one zniesione. Zdania na ich temat są wciąż podzielone. Nie tylko młoda część klientów nie jest zadowolona z tego pomysłu, ale również sami seniorzy.

Na temat ich opinii w tej sprawie pisaliśmy w tym artykule. Przerwę od godzin dla seniorów mieliśmy jedynie latem. Pozostaje zatem czekać na kolejne decyzje rządu, które będą ściśle związane z danymi na temat fali zachorowań.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: biznes.wprost.pl; pacjent.gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł