Godziny dla seniorów już wkrótcesmakosze.pl

Z ostatniej chwili. Premier wydał ważny komunikat, wracają godziny dla seniorów, znamy szczegóły

Godziny dla seniorów były wiosennym rozwiązaniem, które wprowadzone zostało z myślą o najstarszych. Rząd ponownie do niego wraca. Znamy wszystkie szczegóły.

Markety, dyskonty, sklepy osiedlowe czy apteki - każda z tych placówek odczuje zmiany w związku z wprowadzeniem godziny dla seniorów. Premier kraju wydał bardzo ważny komunikat, który obowiązuje praktycznie każdego obywatela Polski. Wiemy kiedy spodziewać się nowych godzin pracy placówek handlowych. Emeryci będą mogli ze spokojem zrobić zakupy już niedługo.

Martyniuk przyłapany na zakupach spożywczych w Biedronce. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, jest aferaMartyniuk przyłapany na zakupach spożywczych w Biedronce. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, jest aferaCzytaj dalej

Godziny dla seniorów - znamy dokładną datę wprowadzenia ich w życie

Grupa ryzyka, która jest szczególnie narażona na zarażenie i niebezpieczne objawy COVID-19 ciągle się nie zmieniła. Największym odsetkiem chorujących są ludzie starsi, którzy system odpornościowy mają mocno osłabiony. Ostatnio panuje tendencja wzrostowa i liczba chorujących z dnia na dzień rośnie zatrważająco szybko. Z tego powodu Mateusz Morawiecki ogłosił powrót do specjalnych godzin pracy placówek handlowych, które w określonych godzinach będą otwarte jedynie dla ludzi powyżej 60 roku życia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Najlepsza propozycja na sobotni obiad. Obłędne kotlety schabowe po kowalsku
  2. Właśnie zapadła decyzja ws. drugiego lockdownu Polski. Premier nie ma wątpliwości
  3. Nie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lata życia. Rozpoczęła kurację sokiem z popularnego warzywa, dziś czuje się znakomicie

W sobotę zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w sprawie sytuacji związanej z epidemią COVID-19. Po zakończeniu posiedzenia na konferencji prasowej premier ogłosił ponowne wprowadzenie godzin dla seniorów. Już od 15 października, czyli czwartku następnego tygodnia, wszelkie sklepy, drogerie i apteki w godzinach od 10.00 do 12.00 będą otwarte tylko i wyłącznie dla seniorów powyżej 60 roku życia.

Decyzja ta wywołuje sporą dyskusję, ponieważ specjalne godziny mają ogromną liczbę przeciwników. Zazwyczaj negatywnie wypowiadają się o nich handlowcy i klienci sklepów poniżej 60 roku życia, jednak wśród krytykujących nie brakuje także starszych ludzi. Sam wiceprezes Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński tłumaczył, że "jest to rozwiązanie niepraktyczne, paraliżujące funkcjonowanie handlu, konfliktogenne, krytykowane przez klientów, pracowników handlu i nierzadko samych seniorów". A jakiego zdania jesteście wy? Dajcie znać w komentarzach.

Gotowała uwielbiane uszka do barszczu. Gdy jej mama zobaczyła białą pianę, kazała natychmiast wszystko wyrzucić, powód porażaGotowała uwielbiane uszka do barszczu. Gdy jej mama zobaczyła białą pianę, kazała natychmiast wszystko wyrzucić, powód porażaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Lidl bez polskich dostawców. Wśród artykułów przemysłowych brak produktów z Polski
  2. Niestety, córka Urszuli Dudziak jest chora. Na jaw wyszła niezwykle smutna prawda
  3. Jak Sekielski tak szybko schudł? Ujawnił oszałamiającą recepturę na zupę z buraka, ma prozdrowotne właściwości
  4. Najgorszy, niewybaczalny błąd podczas pieczenia ciast. Nigdy nie wyjdą dobre, a wiele osób nagminnie go powtarza
  5. W weekend będzie się działo, przygotuj się już teraz. Trzeba tylko zabrać do Biedronki monetę 5 zł
  6. Biedronka znów jako pierwsza wspiera klientów. Sklep wprowadza udogodnienia związane ze wzrostem zakażeń

Źródło: tvn24.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł