Godziny dla seniorów znowu obowiązująMarek BAZAK/East News

Dziś ruszają godziny dla seniorów. Jest duża zmiana w porównaniu z wiosną

Godziny dla seniorów właśnie dzisiaj zaczęły ponownie obowiązywać w całym kraju. Jest jednak mała zmiana w porównaniu z rozwiązaniem z wiosny. Ważne informacje dla wszystkich seniorów.

Godziny dla seniorów już wcześniej były wprowadzone w naszym kraju. Na wiosnę również notowano wzrost ilości zakażeń, co zmusiło rząd do przedsięwzięcia różnorakich kroków. Jednym z nich były specjalne godziny otwarcia sklepów tylko dla ludzi powyżej 65 roku życia. Dzisiaj ponownie Polska wraca do tego rozwiązania, choć w zmienionej formie. Są to ważne zmiany dla wielu klientów.

Niespodziewany zwrot akcji u Martyniuków, padły ostateczne słowa. Czy w sławnej willi z piękną kuchnią nastanie spokój?Niespodziewany zwrot akcji u Martyniuków, padły ostateczne słowa. Czy w sławnej willi z piękną kuchnią nastanie spokój?Czytaj dalej

Godziny dla seniorów od dzisiaj w całej Polsce

Do grupy ryzyka, która najbardziej jest narażona, należą ludzie starsi, którzy z uwagi na wiek mają obniżoną odporność i osłabiony organizm. To właśnie ci ludzie są największym odsetkiem osób, którzy najciężej przechodzą zakażenie COVID-19. Ostatnio panuje tendencja wzrostowa i liczba chorujących z dnia na dzień rośnie zatrważająco szybko, co przeraża większość Polaków. Z tego powodu rządzący próbują zmniejszyć emisje korona wirusa między innymi wprowadzeniem specjalnych godzin otwarcia sklepów tylko dla seniorów.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wyszła na jaw niewygodna prawda o Kuchennych Rewolucjach, Grzegorz stracił 25 tysięcy. Czy było warto?
  2. Mało kto wiedział, obowiązuje od dziś w całej Polsce. Wieli będzie zbulwersowanych, zmiana może pokrzyżować plany podróży
  3. Krystyna dodaje do kotletów mielonych sekretny składnik, wychodzą pulchne i soczyste jak z najlepszej restauracji. Rodzina w końcu odkryła tajemnicę

Od godziny 10 do 12 sklepy takie jak : drogerie, apteki, sklepy spożywcze czy punkty pocztowe będą otwarte tylko i wyłącznie dla seniorów. Praca placówek ze sprzętem AGD, budowlanym czy ubraniami nie podlega zmianie. Godziny dla seniorów obowiązują w dni powszednie, a więc w soboty i niedziele nie są egzekwowane. Największą zmianą, w porównaniu do rozwiązania wiosennego, są zupełnie inne widełki wiekowe. Kilka miesięcy temu w powyższych godzinach zakupy mogły zrobić osoby powyżej 65 roku życia. Teraz do sklepu wejdą seniorzy od 60 roku życia.

- Osoby powyżej 60., 65., a szczególności powyżej 70. roku życia są najbardziej narażone na utratę zdrowia i życia – tłumaczył Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji poświęconej wprowadzeniu nowych rozwiązań.

Za wejście do sklepu podczas godzin dla seniorów można dostać mandat w wysokości 500 zł, jednak to nie wszystko. Sanepid może nałożyć karę administracyjną, która wynieść może nawet 30 tysięcy złotych.

Doskonała surówka z ogórków kiszonych. Dodatek popularnego warzywa niesamowicie podkręci ich smakDoskonała surówka z ogórków kiszonych. Dodatek popularnego warzywa niesamowicie podkręci ich smakCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. NFZ wydało porażający komunikat. Jest nakaz ograniczenia świadczeń medycznych
  2. Dramatyczna sytuacja rolników, nic nie mogą zrobić. Prognozy nie są najlepsze, pogoda nie odpuści
  3. Wysłała męża po kapustę na gołąbki. Zobaczyła co kupił i zaczęła krzyczeć, popłaczecie się ze śmiechu
  4. Niespodziewany zwrot akcji u Martyniuków, padły ostateczne słowa. Czy w sławnej willi z piękną kuchnią nastanie spokój?
  5. Doskonały na kaszel i przeziębienie, nasze babcie zawsze miały go w zapasie. Syrop z szyszek wraca do łask
  6. Druzgocący komunikat NFZ. Szpitale nie będą przyjmować wszystkich pacjentów, ręce opadają

Źródło: biznes.wprost.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł