Godziny dla seniorówMarek BAZAK/East News

Padły ważne słowa. Wiadomo, co dalej z godzinami dla seniorów

Godziny dla seniorów to jedno z rozwiązań, które ma za zadanie wspomóc walkę z koronawirusem. Obostrzenie wzbudza wiele emocji i nieustannie dochodzi do dyskusji na temat tego pomysłu. Rząd poinformował jakie będą dalsze kroki w sprawie tego rozwiązania. Wszystko wskazuje na to, że godziny dla seniorów pozostaną w sklepach spożywczych. Zmianie musi ulec natomiast sposób planowania zakupów. Znamy szczegóły sprawy.

Godziny dla seniorów to rozwiązanie, które w czasie panującej pandemii budzi wiele kontrowersji. Pojawiały się głosy, które mówiły o tym aby znieść to rozwiązanie. Inni byli za wydłużeniem podanych godzin lub włączeniem ich w trakcie weekendów. Rząd podzielił się informacją na temat najbliższych planów w związku z godzinami dla seniorów.

Gessler wytknęła Polakom błąd w gotowaniu zup i rosołu. Niebywałe, o co chodziGessler wytknęła Polakom błąd w gotowaniu zup i rosołu. Niebywałe, o co chodziCzytaj dalej

Godziny dla seniorów jednym z najbardziej kontrowersyjnych pomysłów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna trwa już niemalże cały, bieżący rok. Wszystko w naszym kraju rozpoczęło się na wiosnę i od tego momentu przyszło nam żyć w nieco innej, odmienionej rzeczywistości.

Nieustannie wprowadzano coraz to nowsze rozwiązania, które miały na celu usprawnić funkcjonowanie gospodarki i całego społeczeństwa, nie narażając go przy tym na gwałtowny wzrost zakażeń. Od wielu miesięcy Rząd planuje kolejne kroki do walki z pandemią.

Jednym z pomysłów było nie tylko ograniczenie ilości osób w przestrzeni publicznej, uniemożliwienie spotkań w większych grupach czy zasłanianie ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Innym pomysłem były godziny dla seniorów , które okazały się nie tylko wprowadzić nowe zasady do naszej codzienności, ale i podział społeczeństwa na zwolenników oraz przeciwników.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zostały ci ziemniaki z obiadu? Zrób z nich bajeczne kotlety, cała rodzina poprosi o dokładkę
  2. TVP: akcja na pokładzie samolotu na polskim lotnisku. Pilot wezwał posiłki
  3. W kilka chwil zrobisz obłędne domowe rogaliki. Nie ma lepszego przepisu

Godziny dla seniorów, czyli ograniczenie w handlu

Między godziną 10, a 12 trwają właśnie godziny dla seniorów. W tym czasie nie ma możliwości na zrobienie zakupów przez osoby poniżej 60 roku życia. Jest to czas wydzielony tylko dla seniorów, żeby zagwarantować im bezpieczeństwo i komfort.

Planowane zmiany

Jak się okazuje, same godziny nie ulegną zmianie, ale reorganizacji musi ulec sposób planowania zakupów. Rozwiązanie budzi kontrowersje z dwóch powodów. Po pierwsze w tych godzinach wiele sklepów świeci pustkami, co skazuje je na wysokie straty. Po drugie jednym z problemów jest brak możliwości dokonania zakupów dla seniorów przez ich młodszych opiekunów.

„W chwili obecnej nie planuje się wprowadzania zmian w zakresie umożliwienia dokonywania zakupów w godzinach 10-12 od poniedziałku do piątku osobom poniżej 60. roku życia” – napisała w odpowiedzi na interpelację poselską Macieja Kierwińskiego Anna Schmidt, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

„Obecnie zaleca się, aby osoby starsze nie wychodziły z domu lub wychodziły tylko np. po niezbędne zakupy. Ograniczenie liczby osób w tych placówkach, zwłaszcza osób młodych czy dzieci, którzy mogą chorować bezobjawowo i być nosicielami wirusa, służy właśnie temu celowi” – dodała wiceminister.

Ministerstwo uruchamia jednak akcje uświadamiania społeczeństwa, że obecne czasy nie sprzyjają niezaplanowanego robieniu zakupów każdego dnia. Należy prawidłowo planować zaopatrzenie naszych gospodarstw domowych i ograniczyć przy tym częstotliwość wychodzenia do miejsc, w których jesteśmy narażeni na kontakty z innymi.

Siostra Anastazja podała najlepszy przepis na sałatkę jarzynową. Tradycyjna, bez udziwnień, smak każdych świątSiostra Anastazja podała najlepszy przepis na sałatkę jarzynową. Tradycyjna, bez udziwnień, smak każdych świątCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  2. Elżbieta II i książę Filip dostali niecodzienny prezent. Z okazji 73. rocznicy ślubu prawnuki sprawiły im zdumiewającą niespodziankę
  3. Pogromca tłuszczu, kilogramy same znikają, a wystarczy pić go raz dziennie. Imbir z 2 dodatkami sprawi, że odchudzanie będzie czystą przyjemnością
  4. Pijesz herbatę z liści laurowych? Gratulacje, poprawiasz działanie ważnych narządów
  5. Niezwykle pyszna surówka z ogórków kiszonych. Jest ważny powód, aby ją jeść
  6. Uwaga, internauta ostrzega. Dziki lis atakuje ludzi przy Biedronce
  7. Pod osłoną nocy podłożył ogień pod trzy stodoły. Nie ma wątpliwości, w okolicy grasuje podpalacz

Źródło: biznes.wprost.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł