Godziny dla seniorów - Czy nastąpią zmiany?Marek BAZAK/East News

Zrobimy zakupy spożywcze bez godzin dla seniorów. Decyzja zapadła, przed Świętami czeka nas wspaniała niespodzianka

Nie da się ukryć, że godziny dla seniorów wzbudzają spore kontrowersje. Wiele osób chcących zrobić zakupy spożywcze nie może tego dokonać między 10:00 a 12:00, kiedy to sklepy obsługują wyłącznie seniorów. Okazuje się, że w Wigilię rozporządzenie nie będzie obowiązywało.

Godziny dla seniorów obowiązują już od dłuższego czasu. W ich trakcie zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia. Nawet udając się do pracy, część z nas nie mogła pozwolić sobie na nabycie produktów śniadaniowych co wywoływało ewidentny dyskomfort. Zmieni się to w Wigilię.

Ewa Wachowicz używa zupełnie innego mięsa do zrobienia rosołu, można oniemieć z wrażenia. Efekt jak z najlepszej restauracji, co za smakEwa Wachowicz używa zupełnie innego mięsa do zrobienia rosołu, można oniemieć z wrażenia. Efekt jak z najlepszej restauracji, co za smakCzytaj dalej

Godziny dla seniorów odejdą w niepamięć na jeden dzień

Jakiś czas temu informowaliśmy jakie wątpliwości wzbudzają godziny dla seniorów. Wówczas stanowisko rządu jednoznacznie wskazywało, że nie zostaną one zmienione i od 10:00 do 12:00 zakupy będą mogły robić wyłącznie osoby starsze. Okazuje się, że w jeden dzień przestana one obowiązywać.

Godziny dla seniorów uniemożliwiały wielu klientom zrobienie nawet podstawowych zakupów spożywczych. Niezadowoleni z tego faktu byli również przedsiębiorcy, którzy wielokrotnie sugerowali zniesienie godzin dla seniorów, lub przeniesienie ich na inną porę dnia. Ostatnie doniesienia potwierdzają, że Wigilia będzie wolna od tego rozporządzenia.

Zgodnie z doniesieniami portalu Money, godziny dla seniorów nie będą obowiązywały w Wigilię. Rozporządzenie zostało uchwalone w czwartek. Dzięki niemu między 10:00 a 12:00 wszyscy klienci, niezależnie od wieku, będą mogli nabyć w sklepach niezbędne smakołyki.

Warto zauważyć, że jeżeli godziny dla seniorów obowiązywałyby w Wigilię, wówczas wielu klientów w ogóle nie dałoby rady zrobić zakupy. Wszystko dlatego, że sklepy będą otwarte jedynie do 14:00. Po tej godzinie jedynie właściciele będą mogli stanąć za ladą.

- Do dnia 27 grudnia 2020 r., z wyłączeniem dnia 24 grudnia 2020 r., obiekty handlowe lub usługowe (…) od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–12.00 obsługują wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia - można wyczytać w art.12 rozporządzenia antycovidowego, przytaczanym przez portal Radio ZET.

Dzisiaj grzeje:

  1. Sto razy lepsze niż zwykłe frytki, zdrowsze niż chipsy. Talarki ziemniaczane zrobisz banalnie łatwo, a smak pokochasz od razu
  2. W Milionerach padło banalne pytanie. Uczestnik załamał ręce. Każdy miłośnik podróży poda odpowiedź bez problemu
  3. Gessler bije na alarm. Zjedzenie pewnego produktu może mieć fatalne konsekwencje

Wigilia bez godzin dla seniorów

Z pewnością wiele osób będzie zadowolona, że tuż przed świętami będą mogli zrobić niezbędne zakupy spożywcze. Nie da się ukryć, że godziny dla seniorów znacząco by to utrudniły. Ich zniesienie w Wigilię jest o tyle istotne, że wypada ona w czwartek.

W związku z powyższym sklepy będą pozamykane przez pół tygodnia. Bez wątpienia dla wielu osób taka sytuacja może wywołać dyskomfort. Jedynym rozwiązaniem jest wcześniejsze przygotowanie należytych zapasów jedzeniowych.

Tegoroczne święta z pewnością będą wyglądały zupełnie inaczej niż te, do których zwykliśmy się przyzwyczaić. Dobrze, że w przynajmniej jeden dodatkowy dzień wszyscy będą mogli zrobić potrzebne zakupy spożywcze w dogodnym czasie.

Właśnie się rozpoczął i potrwa tylko 2 krótkie dni. Tylko najszybsi zdobędą fantastyczne produkty za ułamek cenyWłaśnie się rozpoczął i potrwa tylko 2 krótkie dni. Tylko najszybsi zdobędą fantastyczne produkty za ułamek cenyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Wydawało się, że 13-latek łagodnie przechorował COVID-19. Koszmar zaczął się 2 tygodnie później
  2. W Czechach grasuje uzbrojony jeleń. Zaatakował myśliwego, zabrał mu strzelbę i uciekł
  3. Niebywałe doniesienia naukowców o popularnym warzywie. Nie do uwierzenia, powinniśmy jeść je codziennie
  4. Jesz je na śniadanie, pewnie podajesz też swojemu dziecku. Specjaliści nie mają złudzeń, popełniamy wielki błąd
  5. Ideał dla dużych i małych fanów słodkości. Ciasto bez pieczenia Kinder Country wygra z innymi deserami
  6. Miała wziąć z nim ślub. Gdy na nagraniu odkryła, co robi z jej psami natychmiast zerwała zaręczyny
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba

Źródła: Money; Radio ZET

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł