Godziny otwarcia sklepów są doskonałePixabay / Squirrel_photos

Wielka zmiana godzin otwarcia Biedronki i Lidla w Sylwestra. Nikt się nie spodziewał ich decyzji

W końcu poznaliśmy godziny otwarcia sklepów spożywczych w czasie zbliżającego się wielkimi krokami sylwestra. Sieci sklepów Lidl oraz Biedronka zdecydowanie są najbardziej przychylne klientom, ponieważ 31 grudnia wiele z ich placówek ma być otwarte nawet do 19 wieczorem. Większość innych sieci zapewnia, że ich punkty mają być otwarte do 18.

Godziny otwarcia sklepów w czasie sylwestra dla każdego przez dłuższy czas były wielką niewiadomą - w końcu dostaliśmy informacje, a te są wyjątkowo pozytywne. Sieci sklepów Lidl oraz Biedronka zdecydowanie najbardziej rozpieszczają klientów, ponieważ będzie można zrobić w nich zakupy aż do 19 wieczorem.

Inne sieci postanowiły skrócić ten czas do 18 wieczorem, jednak ciągle są to bardzo dobre wiadomości, gdyż większość z nas kończy pracę około 16 lub 17. Z tego powodu w zapasie zostaje jeszcze jedna lub dwie godziny wolnego czasu na zrobienie potrzebnych zakupów.

Godziny otwarcia mogą cieszyć wielu ludzi

W ślad za Lidlem oraz Biedronką poszła jeszcze jedna sieć - jest nią polskie Dino, które także ogłosiło, iż pozostanie dla nas otwarte aż do 19 wieczorem 31 grudnia. Nie jest to jednak koniec dobrych wieści. Od 28 grudnia do 30 grudnia, ponad 280 sklepów sieci Biedronka w całej Polsce będzie działać całodobowo.

Mamy jednak jedno zastrzeżenie - Lidl oraz Dino wskazują, że aktualne godziny sklepów dostępne są na ich stronach internetowych. Może to oznaczać, że sklepy w nietypowych lokalizacjach, takich jak galerie handlowe, mogą mieć inne godziny otwarcia.

Już wiadomo, jak będą wyglądać godziny dla seniorów w sylwestra. Ważna informacja dla osób chcących zrobić zakupy spożywczeJuż wiadomo, jak będą wyglądać godziny dla seniorów w sylwestra. Ważna informacja dla osób chcących zrobić zakupy spożywczeCzytaj dalej

Inne sieci sklepów

W przypadku Auchan, Tesco, Aldi, Kaufland, Carrefour czy Netto godzina zamknięcia przypada na 18. Mają one jednak mniej placówek, więc większość Polaków zrobi swoje zakupy w Lidlu czy Biedronce. Najdłuższe godziny otwarcia, jak co roku, przypadają sieci Żabka.

Ta w wielu przypadkach będzie miała sklepy otwarte aż do 23, lecz wszystko zależy od lokalnego właściciela. To on ustala godziny pracy i może zwolnić swoich pracowników o wcześniejszej godzinie. W takim wypadku warto zapytać się, o której jest planowane zamknięcie w sylwestra.

Poszukujesz doskonałych przepisów? Zajrzyj do tego artykułu, w którym opisujemy recepturę na rybę po grecku. Jeśli z kolei po wigilii czujesz się ciężko, sprawdź jak możesz temu zapobiec w tym tekście.

Warto także pamiętać, że dzień 1 stycznia 2021 roku będzie dniem wolnym od pracy. Oznacza to, że wszystkie duże sklepy będą zamknięte, a w mniejszych przypadkach, takich jak osiedlowe spożywczaki, za kasą stanąć może jedynie właściciel.

3 stycznia także będzie zamknięty, ponieważ tego dnia wypada niedziela niehandlowa. Na szczęście 2 stycznia jest dniem bez zakazu handlu, a duża część sieci będzie wtedy miała otwarte swoje lokale do 23 wieczorem.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: finanse.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł