Czy godziny policyjne czekają także nas?pixabay.com/ccipeggy

Mogą jedynie wyjść do sklepu, lekarza, pracy. Godziny policyjne 21-5. Czy w Polsce powinny być obostrzenia takie jak w Czechach?

Godziny policyjne zostały wprowadzone u jednego z naszych południowych sąsiadów. Mieszkańcy mogą wychodzić jedynie w najpilniejszych sprawach. Czy podobne rozwiązanie powinno być w Polsce?

Godziny policyjne są wprowadzane przez władze państwa w momencie, kiedy istnieje realne zagrożenie dla obywateli i kraju. Polega na ograniczeniu poruszania się w danych godzinach, a porządku na ulicach pilnują wtedy służby porządkowe. Czy Polska także powinna je wprowadzić?

Kuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczyKuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczyCzytaj dalej

Godziny policyjne wprowadzane są coraz częściej

Cały świat walczy od wielu miesięcy z pandemią. W wielu krajach wprowadzane są różnorakie obostrzenia i nakazy, które mają za zadanie ograniczyć emisję koronawirusa i zatrzymać ciągle rosnący przyrost zakażonych. Niektóre z nich uciekają się do najbardziej rygorystycznych rozwiązań.

Godzina policyjna pozwala w znacznym stopniu ograniczyć poruszanie się ludzi w dużych aglomeracjach. Zazwyczaj zakaz obowiązuje od godziny 22 wieczorem do 6 rano, a każdy mieszkaniec, który zostanie złapany przez funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa, zostanie srogo ukarany.

Jak podaje Łukasz Bok z serwisu Konflikty i katastrofy światowe, który zajmuje się dostarczaniem najświeższych informacji z całego świata, w Czechach zostaną wprowadzone godziny policyjne, która obowiązywać będą w godzinach 21-5. W tym czasie możliwe będzie jedynie wyjście z domu do pracy lub lekarza, choć obowiązują także wyjątki - będzie można wyprowadzać psa, lecz tylko w promieniu 500 m od miejsca zamieszkania. Obostrzenie ma wejść w życie już jutro.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wiśniewski przez rozwody zachorował na nieuleczalną chorobę. Jej skutki potęguje niewłaściwa dieta, trzeba zupełnie zmienić nawyki żywieniowe
  2. TVN ostrzega wszystkich, zacznie się już dziś o 23:00. Będzie niebezpiecznie, lepiej nie wyjeżdżać z domów
  3. Stało się pod osłoną nocy. Nagła decyzja ws. niedziel handlowych

Mieszkańców Czech obowiązują także ograniczenia poza wyznaczonymi wyżej godzinami. Nawet w ciągu dnia mogą wychodzić jedynie w ramach pracy, do sklepu, do rodziny czy za miasto na łono natury.

Polacy także mogą mieć obawy co do podobnych działań polskiego rządu. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 16 300 zakażonych, co jest kolejnym rekordem. Obecne obostrzenia, które obowiązują w całej Polsce, przypominają te, które były wprowadzone na wiosnę. Poniżej wymieniliśmy jedynie kilka z nich.

W godzinach 10-12 ze sklepów, aptek i drogerii korzystać mogą jedynie osoby powyżej 60 roku. Każdy, kto przebywa na ulicy, sklepie czy w komunikacji miejskiej ma obowiązek zasłaniania ust oraz nosa. Ludzie w kolejkach przy kasach czy sklepach muszą zachować przynajmniej 1.5 m odstępu.

Dzieci poniżej 16 roku życia nie mogą bez opiekuna prawnego lub rodzica przemieszczać się w przestrzeni publicznej pomiędzy 8 a 16. Wyjątkiem jest wyjście i powrót ze szkoły, a także weekendy, kiedy mogą poruszać się swobodnie.

Sklepy mają także ograniczenie ilości klientów, którzy w danym momencie mogą przebywać na terenie placówki. W sklepach do 100 m2 może być 5 osób na 1 kasę, w placówkach powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2.

Restauracje nie mogą prowadzić stacjonarnej działalności. Tym samym wydawanie posiłków dozwolone jest jedynie wtedy, kiedy zamówienie jest na wynos, lub z dostawą.

Czy do powyższych rozporządzeń i obostrzeń powinny także zostać dodane godziny policyjne tak jak w Czechach? Dajcie znać co o nich myślicie w komentarzach na naszym profilu na Facebooku.

Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewajWoda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewajCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Zakaz lotów do Polski z USA. Wiadomo już, jak długo będzie obowiązywać
  2. Jeszcze tylko 4 dni. Pieniądze dostaną tylko ci sprytni, którzy zdążą na czas
  3. Najprostsze ciasto z malinami, jakie kiedykolwiek powstało. Każdy domownik poprosi o przepyszną dokładkę
  4. Gessler wyjawiła sekretny przepis na sałatkę z buraków. W jej rodzinie jest znany od lat
  5. Polacy masowo popełniają okropny błąd podczas gotowania gołąbków. Właśnie dlatego kapusta jest twarda i niesmaczna
  6. Nie jest dobrze. Część Polski, w której zostało zaledwie kilka respiratorów
  7. Podobnych scen jeszcze nie było. Między protestujących wjechała karetka, z głośnika popłynęło niewiarygodne hasło

Źródło: twitter.com/LukaszBok

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł