GołąbkiPixabay / licencja: CC 0

Polacy masowo popełniają okropny błąd podczas gotowania gołąbków. Właśnie dlatego kapusta jest twarda i niesmaczna

Gołąbki wszyscy znamy doskonale, jednak czasem bywają kapryśną potrawą. Najczęstszym problemem, jaki się pojawia podczas ich przygotowania jest twarda kapusta. Okazuje się, że wiele osób popełnia ten sam, wielki błąd.

Gołąbki są jedną z naszych ulubionych potraw. Nie należą do najłatwiejszych w przygotowaniu, mimo to lądują na naszych stołach regularnie. W końcu kto potrafiły się oprzeć kapuścianym roladom z mięsem z pysznym sosem w wielu wariantach.

Mimo wielkiej popularności, gołąbki mogą ciągle sprawiać problemy nawet doświadczonym kucharzom. Wszystko bez złośliwą kapustę, która czasem za żadne skarby nie chce zmięknąć, przedłużając nasze oczekiwanie na pyszny obiad w nieskończoność.

Nagły komunikat Ministra Zdrowia ws. Bożego Narodzenia. Spotkania przy wspólnym stole pod znakiem zapytaniaNagły komunikat Ministra Zdrowia ws. Bożego Narodzenia. Spotkania przy wspólnym stole pod znakiem zapytaniaCzytaj dalej

Gołąbki to zawsze wyśmienity pomysł na obiad

Domowe gołąbki to smak, którego nie da się zapomnieć. Żadna restauracja nie poda ich w tak smakowitej formie, jak robiły to nasze mamy. Doskonała potrawa powinna wywoływać w nas wszystkie najlepsze odczucia, a wspomnienia rodzinnego domu to najpiękniejsze z nich.

Gołąbki należą do dań, które mimo swoich walorów smakowych nie często trafiają na nasze stoły. Wiele osób błędnie uważa, że są zbyt pracochłonne i nie warto poświęcić dodatkowego czasu na ich przygotowanie. Odstraszające bywają także trudności, na które można natrafić podczas ich przygotowania. Jedną z najgorszych z nich jest twarda kapusta.

Najlepsze gołąbki bez wątpienia są te tradycyjne - w kapuście białej. Za niesamowitym smakiem idą także problemy. Jednak z internautek zapytała, jak sobie z kapuścianą głową poradzić. Całe szczęście znamy odpowiedź na to pytanie

Dzisiaj grzeje:

  1. Przez ogromny błąd ogórki kiszone Ani są do wyrzucenia. Przestrzega przed nim sama Gessler
  2. Lekarz bije na alarm, bardzo nietypowy objaw koronawirusa. Jeśli go masz, zapomnij o podróżach
  3. Surówka w 3 minuty, błyskawiczna, zdrowia i przepyszna. Faworyt na polskich stołach, pasuje do każdego obiadu

Jak sprawić, by kapusta była zawsze aksamitnie miękka?

Jednym z kluczowych kroków w przygotowaniu idealnych gołąbków jest dokładnie wycięcie twardego środka. Jeśli pozostawimy jego resztki, liście kapusty nie będę odrywać się z łatwością.

Po wycięciu twardego głąba, należy kapustę wrzucić do wrzątku. Czas parzenia kapusty zależy od wielu czynników. Młoda kapusta sezonowa, wymaga jedynie kilku minut. Twardsze, jesiennie sztuki nawet 15-20 muszą siedzieć w garnku. Jeśli po zdjęciu kilku wierzchnich liści, widzisz, że kapusta nadal nie jest całkiem miękka pod spodem, włóż ją do wrzątku jeszcze na moment.

Istnieją osoby, które opracowały zupełnie niezwykły sposób na parzenie kapusty, a mianowicie - wrzucają ją do mikrofali. Według ich relacji kapusta staje się miękka i wilgotna zdecydowanie szybciej.

Ostatnią, ale też najważniejszą zasadą w trakcie przygotowania gołąbków jest cierpliwość. Niekiedy musimy gotować je w garnku nawet 3 godziny. Istotne jest, by w tym czasie nie przewracać ich. Każda kapusta jest nieco inna i potrzebuje nieco naszego czasu.

Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równychNiebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równychCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Druga fala uderzyła z pełną mocą. Jeden produkt natychmiast znika z półek, może dla ciebie zabraknąć
  2. Jeszcze tylko 4 dni. Pieniądze dostaną tylko ci sprytni, którzy zdążą na czas
  3. Skandaliczna kradzież ciągników wartych majątek. Nagroda za pomoc w znalezieniu złodzieja
  4. Otworzyła słoik z ogórkami kiszonymi i pobladła. Jej oczom ukazał się żenujący widok
  5. Jutro, od rana zapowiadają zablokowanie wszystkiego. Ulic, rond, skrzyżowań, paraliż, może być problem z dotarciem do sklepów spożywczych
  6. Pilny apel ZUS do wszystkich pacjentów, miało być inaczej. Wielu rwie włosy z głowy
  7. TVN dotarł do najnowszych wieści ws. wyroku dotyczącego aborcji. Wiadomo, co będzie dalej

Źródło: polki

Następny artykuł