Gorączka jednym z objawówJakub Kaminski/East News

Możesz mieć COVID-19, jeśli masz choć 1 objaw z listy. Oprócz utraty smaku jest wiele innych symptomów

Gorączka jest najpewniejszym znakiem, że organizm walczy z chorobą. COVID-19 ma wiele objawów, a podwyższona temperatura jest jednym z nich. Mimo wszystko oprócz utraty smaku i węchu, których brak jest katastrofalny dla smakoszy i kucharzy istnieje znacznie więcej oznak zakażenia koronawirusem.

Gorączka pojawia się wtedy, kiedy organizm walczy z patogenami, które próbują go atakować - podwyższona temperatura ma na celu zatrzymanie dalszego rozwoju bakterii, wirusów czy pasożytów, a także całkowite ich wyeliminowanie. Wysoka ciepłota ciała jest jednym z objawów zakażenia COVID-19, jednak symptomów jest znacznie więcej. Co więcej, już jeden z nich wystarczy, aby wystąpiło podejrzenie koronawirusa.

Kupiła owoce. Nagle dostała duszności, drapania w drogach oddechowych i gardle. Marta ostrzega wszystkichKupiła owoce. Nagle dostała duszności, drapania w drogach oddechowych i gardle. Marta ostrzega wszystkichCzytaj dalej

Gorączka i wiele innych może zwiastować najgorsze

Utrata smaku i węchu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symptomów zakażenia COVID-19, wszak mało która choroba może mieć podobne objawy. Łatwo je także rozpoznać, ponieważ każdego dnia czujemy zapachy i smakujemy jedzenia. Niestety, choć najwięcej mówi się o stracie tych zmysłów, nie są one jedynymi oznakami chorowania. Jeśli podejrzewasz, że w ostatnim czasie mogłeś mieć kontakt z kimś kto ma potwierdzone zakażenie koronawirusem, sprawdź, czy masz jeden z poniższych objawów. W takim wypadku istnieje ryzyko, że także jesteś zakażony.

Dzisiaj grzeje:

 1. Koniec z Bożym Narodzeniem jakie znamy, pojawiły się nowe wytyczne. Ludzie nie kryją wściekłości
 2. Porażające sceny w autokarze podczas podróży. Wszystko opowiedziała. Nie mieści się w głowie
 3. Fani wstrzymali oddech, ukochany aktor zmienił się nie do poznania, wygląda jak inny człowiek. Wyznał głęboko skrywany sekret swojej diety
 • ból głowy
 • utrata smaku lub węchu
 • ból gardła
 • biegunka
 • gorączka lub dreszcze
 • suchy kaszel
 • duszność związana z chorobami układu oddechowego
 • ból mięśni lub ból ciała
 • zmęczenie
 • nudności lub wymioty

Warto mieć jednak na uwadze, że choć objawy te są typowe dla COVID-19, mogą być także oznaką zupełnie innej choroby. Dlatego tak ważna jest konsultacja z lekarzem, który dzięki specjalistycznej wiedzy będzie mógł rozpoznać problem.

Jak podaje portal Medonet, specjaliści z Chin tak opisują pierwsze dni choroby: "Objawy zaczynają się łagodnie. Pacjenci zwykle mają gorączkę, po której następuje kaszel. U mniejszej liczby osób, jeden lub dwa dni później, obserwowano biegunkę lub nudności. Te ostatnie symptomy mogą oznaczać cięższą infekcję."

Pamiętajcie, że chory może zacząć zarażać nawet do 48 godzin przed wykazaniem pierwszych symptomów, dlatego tak ważne jest zakładanie maseczek wychodząc do sklepu czy lokalu gastronomicznego. Tylko w ten sposób możemy powstrzymać pandemię.

Codziennie podawali jej sok z kiszonych buraków. Teraz z niesamowitych powodów poleca go wszystkimCodziennie podawali jej sok z kiszonych buraków. Teraz z niesamowitych powodów poleca go wszystkimCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

 1. Idą zmiany w 500 plus. Rząd pod presją deficytu, brakuje 80 mld zł
 2. Prawdę długo ukrywano, nikt nie wiedział. Sekret Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia" ujrzał światło dzienne
 3. 90% Polek psuje mizerię robiąc 1 błąd. Ujawniamy "magiczną" sztuczkę babć, dzięki niej smakuje bajecznie
 4. Pieczenie ciasta "mleczna dziewczyna" trwa tylko 7 minut. Cudowny przepis podbija sieć
 5. Lekko zmieniła przepis na ruskie pierogi. Farsz stał się hitem, jest lepszy niż wszystkie inne
 6. Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedzieć

Źródło: medonet.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł