Makaron należy ugotować w odpowiedni sposóbpixabay.com/Myriams-Fotos

Kucharze łapią się za głowy, gdy widzą błędy popełniane przez Polaków podczas gotowania makaronu. Na pewno robisz przynajmniej 2 niedozwolone rzeczy

Gotowanie makaronu wydaje się prostą czynnością - wystarczy w końcu włożyć go do wrzątku i poczekać kilka minut. Niestety, Polacy masowo popełniają błędy, które skutkują słabym rezultatem. Kucharze radzą, co robić.

Gotowanie w domu jest świetnym zajęciem dla całej rodziny. Najmłodsi mogą podglądać, co robią rodzice, a wszyscy uczestnicy spędzają ze sobą w przyjemny sposób czas. Niestety, nawet tak prosta czynność jak ugotowanie makaronu okazuje się wykonywana błędnie.

Nie żyje uwielbiany kucharz, miał tylko 48 lat. Jego słodkie wypieki podbiły serca jurorów i widzów popularnego showNie żyje uwielbiany kucharz, miał tylko 48 lat. Jego słodkie wypieki podbiły serca jurorów i widzów popularnego showCzytaj dalej

Gotowanie makaronu nie takie proste - miliony Polaków popełniają te same błędy

Makaron jest prawdopodobnie jednym z najczęściej jedzonych produktów na świecie. Wraz z ziemniakami, ryżem czy kaszą stanowi wypełnienie wielu dań, syci i nadaje im odpowiedniej faktury. Badacze uważają, że ojczyzną makaronu są Chiny, lecz pojawiają się także głosy, jakoby historycy twierdzili, że zanim sprowadzono go do Europy, na Sycylii już produkowano taką pastę jak współcześnie.

Niezależnie od miejsca faktycznego pochodzenia tego produktu, bez wątpienia można uznać, że jest bardzo lubiany przez miliony ludzi. Także w Polsce, której mieszkańcy największym zamiłowaniem darzą obecnie kartofle. Niestety, okazuje się, że wielu z nas popełnia podstawowe błędy podczas jego gotowania.

Profesjonalni kucharze, którzy na kuchni włoskiej zjedli zęby, łapią się za głowy kiedy widzą co niektórzy z nas robią z pastą. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że robisz przynajmniej dwie niedozwolone rzeczy.

Dzisiaj grzeje:

  1. Rozpływające się w ustach ciasto za grosze dla leniwych. Zrobisz je w zaledwie 10 minut, bez pieczenia
  2. Krzysztof Jackowski mówi o końcu swobody Polaków. Słowa jasnowidza mogą wywołać niepokój u Polaków kochających podróże
  3. Rydzyk otworzył nowy sklep z cenami tylko dla bogaczy. Za kilogram mąki zapłacimy 50 złotych, a dalej jest tylko gorzej

Wiele osób kupuje przede wszystkim zły gatunek makaronu. Mnóstwo konsumentów wychodzi z założenia, że to tylko kluski i sięgają po najtańsze możliwe opakowania. Niestety do przygotowania tanich, a zarazem niskich jakościowo makaronów używa się miękkich gatunków pszenicy.

Taki produkt nadaje się jedynie jako wypełniacz do zup czy sałatek, jednak prawdziwy smakosz nawet w takich potrawach od razu wyczuje kolosalną różnicę. Nie tylko smacznie, ale także zdrowiej jest kupić pastę z twardej pszenicy, która ma intensywny smak, a ugotowany składnik pozostaje elastyczny i przyjemny podczas jedzenia.

Kolejnym błędem jest gotowanie go w zbyt małej ilości wody. Jeśli garnek ma zbyt małą objętość, makaron nie ma możliwości swobodnego pływania w cyrkulującej wodzie, co skutkuje jego rychłym zlepieniem. Im większy garnek i więcej wody, tym smaczniejszy makaron.

Cała masa ludzi zbyt długo go gotuje. Nie ma nic gorszego niż rozgotowany makaron. Po wyjęciu go z wody, ciepło, które się w nim zgromadziło, ciągle go gotuje. Dlatego należy odcedzić go w momencie, gdy w środku jest jeszcze delikatnie surowy - w taki sposób osiągniemy zamierzony stopień al dente.

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić po odcedzeniu, jest przelewanie zawartości durszlaka zimną wodą. Woda wypłukuje skrobię zebraną na powierzchni makaronu, która zagęszcza sos i nadaje potrawie smaku.

Przygotowanie dużych ilości pasty na zapas także jest kolosalnym błędem. Na jej powierzchni szybko gromadzą się niebezpieczne dla zdrowia grzyby i bakterie, które nawet po podgrzaniu stwarzają ryzyko zatrucia.

Kotlety a'la pizza są lepsze niż schabowe i mielone razem wzięte. Znajomi będą błagać o przepis, a rodzina o dokładkęKotlety a'la pizza są lepsze niż schabowe i mielone razem wzięte. Znajomi będą błagać o przepis, a rodzina o dokładkęCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Rafał Trzaskowski potwierdził najgorsze informacje. Sytuacja jest krytyczna
  2. Dobitny komentarz Manowskiej. Prowadząca "Rolnik szuka żony" nie pozostawiła żadnych złudzeń
  3. Obierając ziemniaki widzisz pod skórką zielony kolor? Wyrzuć je natychmiast, zjedzenie grozi ogromną tragedią
  4. Mąż Anny Dymnej walczy o życie. Aktorka również ma problemy zdrowotne, przez które trudno jej gotować i robić ukochane przysmaki
  5. Nie możesz pozbyć się uciążliwego kaszlu? Niezawodny babciny syrop z 2 składników rozprawi się z nim w mig
  6. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 4-miesięczne dziecko
  7. Naukowcy nie wierzą we własne odkrycie. Znaleźli na Marsie coś niezwykłego

Źródło: sputniknews.com

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł