GotowaniePan Piotr/Facebook.com/1000 pomysłów na obiad

Żona nagle zostawiła go samego. Pierwszy raz w życiu ugotował ciecierzankę, obłędną zupę

Gotowanie obiadu wyszło Piotrowi rewelacyjnie. Choć nigdy wcześniej nie przyrządzał w domu jedzenia, wraz z wyjazdem żony musiał się przełamać. Postanowił poratować się produktami, które zostały w kuchni. Stworzył z nich błyskawiczną zupę ciecierzankę. Całą historią podzielił się na Facebooku.

Gotowanie niejednemu z nas sprawia niemały problem. Wydaje nam się, że nie mamy odpowiednich umiejętności, które mogłyby pozwolić na przygotowanie idealnych potraw. Okazuje się, że ze wszystkiego jesteśmy w stanie przygotować coś pysznego. Przypominamy o artykule na temat smakowitego obiadu za jedyne 2 zł.

Zazwyczaj szukamy jak najprostszych przepisów, które opierają się na podstawowych produktach i nie wymagają ciągłego stania nad garnkami. Co jednak jeśli nie po drodze nam z żadnym z przepisów, a sytuacja wymaga od nas przygotowania czegokolwiek?

Jeden z mężczyzn podzielił się z internautami swoją historią na Facebooku. Od zawsze za potrawy odpowiedzialna była jego żona. Niestety, kiedy został w domu sam, sytuacja zmusiła go do kombinowania w kuchni na własną rękę. Z tych kulinarnych potyczek powstała ciecierzanka. Na temat innych, wymyślnych potraw mężczyzn pisaliśmy tutaj.

Gotowanie, do którego doprowadziła sytuacja kryzysowa

Piotr, który podzielił się w sieci swoją historią, zaczął od tego, że dotychczas nie gotował w domu. To kobieca część rodziny była odpowiedzialna za przygotowanie posiłków. Nie mniej jednak, wraz z narodzinami wnuczka, jego żona postanowiła wesprzeć synową w pierwszych dniach macierzyństwa. Z tego względu Piotr został sam i musiał przygotować smakowite potrawy na własną rękę.

Jak nazywa się zupa ze zdjęcia? Dla wielu jest najgorszym wspomnieniem z dzieciństwaJak nazywa się zupa ze zdjęcia? Dla wielu jest najgorszym wspomnieniem z dzieciństwaCzytaj dalej

Zostanie samemu po wyjeździe żony, zmusiło go do przyrządzenia obiadu z produktów, które zostały w lodówce. Postanowił pójść na skróty i stworzyć ciecierzankę. Post Piotra spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.

Przepis na banalną ciecierzankę

Choć mężczyzna jest świadomy, że zupa nie należy do najzdrowszych z uwagi na zawartość dwóch kostek rosołowych, pomogła mu przetrwać samodzielną wartę w domu. Ciecierzanka była tak smakowita, że zjadł ją również w formie kolacji.

Składniki:

  • pół opakowania ciecierzycy
  • marchewka mrożona
  • 2 kostki rosołowe
  • kilka ziemniaków
  • 3 kiełbasy śląskie
  • majeranek do smaku

Sposób przygotowania:

Mężczyzna podzielił się pomysłem na jedną z najszybszych i najprostszych zup, jakie można przygotować w domu. Swoje kulinarne wariacje rozpoczął od zalania połowy opakowania ciecierzycy wodą. Następnie zostawił ją na całą noc.

Z rana odlał wodę, dolał świeżej i zaczął gotować ciecierzycę. Kiedy ta była już prawie miękka, dorzucił do garnka mrożoną marchewkę oraz 2 kostki rosołowe. Kolejnym etapem było wkrojenie ziemniaków do smaku oraz 3 kiełbas śląskich.

Przyprawą, która podbiła smak całego dania, jest majeranek. Mężczyzna wrzucił do garnka całą garść, dzięki czemu zupa wyszła bardzo smaczna. Jesteśmy ciekawi, kto z was spróbuje przygotować ciecierzankę w swoim domu.

Zdjęcie wykorzystane w artykule pochodzi z grupy na portalu Facebook o nazwie "1000 pomysłów na obiad i nie tylko".

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: facebook.com/groups/obiadek

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł