Gotowanie będzie jeszcze prostszepxhere.com

7 najbardziej zbędnych czynności w kuchni, wszyscy je robimy. Najgorszy błąd dotyczy pieczarek, co za strata czasu

Aby gotowanie szło sprawnie należy mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Choć dużo ludzi uważa, że przygotowywanie posiłków jest banalnie proste, prawda jest inna. Prezentujemy 7 najbardziej niepotrzebnych czynności w kuchni, które każdy robi.

Gotowanie w domowym zaciszu traktowane jest przez duża część domorosłych kucharzy jako świetna rozrywkę. Odkrywanie nowych smaków, eksperymentowanie z przyprawami i składnikami jest wyjątkowo interesujące i przynosi wiele przyjemności. Niestety, ogromna liczba ludzi powiela popularne błędy, które często wynikają ze zwykłego przyzwyczajenia. Poniżej wskazujemy wam czego unikać w kuchni, by ulepszyć smak i ułatwić przygotowywanie posiłków.

Emeryt zjadł w Biedronce cukierka za 40 gr. Niebywałe, co postanowił sąd, jest ważne uzasadnienie Emeryt zjadł w Biedronce cukierka za 40 gr. Niebywałe, co postanowił sąd, jest ważne uzasadnienieCzytaj dalej

Gotowanie będzie o wiele łatwiejsze i szybsze - wystarczy trzymać się tych wskazówek

Gotując zupy czy przygotowując sałatki najczęściej obieramy warzywa, ponieważ nie lubimy smaku czy faktury niekiedy twardej lub gorzkiej skórki. Duża część kucharzy zdejmuje ją nie dlatego, że im nie smakuje, lecz tak zostali nauczeni w domu. Warto także pamiętać, że bezpośrednio pod skórką znajduje się najwięcej wartości odżywczych, więc wyrzucając ją traci się wiele potrzebnych witamin i minerałów. Przygotowaliśmy więc poniżej kilka porad, które pozwolą wyciągnąć z produktów spożywczych jeszcze więcej zdrowia i smaku.

Dzisiaj grzeje:

 1. Byli w restauracji z ostatniego odcinka „Kuchennych rewolucji”. Za obiad zapłacili prawie 100 zł, ale nie to poraziło ich najbardziej
 2. Normalny banknot 10 zł może kosztować fortunę. Wystarczy, że posiada jedną cechę
 3. Liczyły się sekundy, Karol Strasburger uratował życie córki. Mało kto zna 1 fakt z jego życia
 • Obieranie młodych marchewek jest całkowicie pozbawione sensu. Ich skórka jest bardzo delikatna w porównaniu do zwykłej marchwi, więc wystarczy ją dokładnie umyć.
 • Wbrew pozorom nie trzeba także obierać czosnku. Po opłukaniu wodą można włożyć całą główkę do, np. gulaszu, i po gotowaniu ją wyjąć. W taki sposób czosnek odda o wiele więcej aromatu.
 • Ogórki gruntowe mają twarda i niesmaczną skórkę, dlatego zaleca się jej obranie. Zupełnie inaczej jest z ogórkami szklarniowymi, których wierzchnia warstwa jest bardzo delikatna. Następnym razem spróbuj zostawić ją w mizerii i przekonaj się, że dodatek może być jeszcze smaczniejszy i zdrowszy.
 • Podczas zbyt długiego wyrabiania kruchego ciasta temperatura dłoni roztapia masło, przez co ciasto nie wyjdzie smaczne. Kluczem do sukcesu w tym wypadku jest jak najkrótsze mieszanie ciasta.
 • Jeśli pieczarki przed spożyciem poddane są obróbce termicznej - nie obieraj ich. Przed gotowaniem po prostu dokładnie umyj je z resztek ziemi.
 • Dodawanie zbyt wcześnie soli do surówek sprawia, że woda z warzyw wycieka i zbiera się na dole naczynia. Sałatki i surówki należy przyprawiać bezpośrednio przed podaniem.
 • Siekanie lub rozdrabnianie rozmarynu i tymianku podczas gotowania gulaszów czy zup daje więcej złego niż dobrego. O wiele smaczniej jest włożyć całe gałązki, a po ugotowaniu wygodnie je wyjąć. Oddadzą tyle samo smaku, a podczas jedzenia nie będzie przeszkadzać ich nieprzyjemna faktura.
Tylko łyżka, nie mniej ni więcej i wyjdą najlepsze pod słońcem kotlety mieloneTylko łyżka, nie mniej ni więcej i wyjdą najlepsze pod słońcem kotlety mieloneCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

 1. 1000 zł kary za jeden post na Facebooku. Pamiętaj, że czujne oko urzędu obserwuje
 2. Objawy raka widoczne gołym okiem. Nigdy ich nie lekceważcie, stawką może być Wasze życie
 3. Meteorolodzy ostrzegają, przecieramy oczy. Mówią jak wcześnie sypnie śniegiem, grzybiarze wstrzymali oddech
 4. Zwykła marchewka w orientalnej okrasie zupełnie zmienia smak. "Surówka afrykańska" jest banalnie prosta, a niesamowicie pyszna
 5. Niewyobrażalna tragedia, dwoje 3-letnich dzieci nie żyje. Myśleli, że to wina winogron, mylili się, rodzice usłyszą zarzuty
 6. Dramatyczna wiadomość od TVP. Podhale w żałobie, nie żyje

Źródło: gotowanie.onet.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł