Gotowanie bobu - jeść go z czy bez skórki?
pixabay.com/wRealme

Czy ugotowany bób należy obierać? Nie rób błędu, znaczenie jest ogromne

Gotowanie bobu wypełnia mieszkanie charakterystycznym zapachem, który można kochać lub nienawidzić. Kiedy sięgamy po miskę z ugotowanym bobem wielu z nas obiera go z łupin, myśląc że tak przygotowane ziarna są smaczniejsze i łatwiejsze w jedzeniu. Podpowiadamy czy bób należy obierać, czy jeść w całości.

Gotowanie bobu jest często konieczne, kiedy mamy koniec sezonu i nasiona są już o wiele starsze, wtedy nie możemy jeść go na surowo. Łupiny są, z uwagi na wiek, znacznie twardsze i łykowate, więc jedzenie ich nie należy ani do najłatwiejszych ani do najsmaczniejszych doświadczeń. Kiedy jednak jesteśmy w posiadaniu młodego bobu może pojawić się pytanie: czy powinniśmy i czy możemy jeść bób razem z łupinami? Odpowiadamy na to niejednoznaczne pytanie.

Rafał zamówił na wakacjach w Juracie obiad. Cena na paragonie za placki ziemniaczane porażaRafał zamówił na wakacjach w Juracie obiad. Cena na paragonie za placki ziemniaczane porażaCzytaj dalej

Gotowany bób - możemy jeść ze skórką czy bez?

Bób jest jedną z najzdrowszych roślin. Zawiera mnóstwo łatwo przyswajalnego białka, który konieczny jest do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Ponadto pełen jest dużych ilości kwasu foliowego, żelaza, wapnia, magnezu, potasu, fosforu i cynku. Co ciekawe, bób może być świetnym dodatkiem do dietetycznego jadłospisu, albowiem posiada ogromne pokłady błonnika pokarmowego. Nie należy jednak przesadzać z ilością spożytych nasion, ponieważ bób jest bardzo kaloryczny. Na 100 gramów produktu zawiera aż 110 kcal.

Dzisiaj grzeje: 1. Wysyp fusy z kawy w ogrodzie. Pozbędziesz się bardzo uciążliwych szkodników

2. Siedmioro dzieci chciało pomóc tonącej koleżance. Utopiły się razem z nią

Wiele osób staje przed dylematem w czasie jedzenia bobu. Spożywać go bez czy z łupiną? Zdania są mocno podzielone, ponieważ duża część osób uważa, że skórka nie jest jadalna. Tak naprawdę jest całkowicie na odwrót, co więcej, warto jeść bób właśnie razem z łupiną. To właśnie w niej znajduje się ogromna ilość witamin A, B6 oraz C i właśnie dlatego warto ją zjadać.

Pamiętaj, żeby bób ze skórką jeść tylko wtedy, kiedy jest młody i świeży. Poznasz go po tym, że z łatwością odchodzi od niego łupina.

Najlepsze newsy:

  1. Ujawniamy prawdę nt. "amerykańskiego" projektanta z Wiadomości TVP, który chwalił Agatę Dudę. Mieszka w Warszawie i podejrzanie opublikował dziś film "modowy"
  2. Wielka kwarantanna w Rewalu. Dziesiątki osób, są potwierdzone zakażenia
  3. Truskawki tanieją, ale nie mamy powodów do radości. Słowa eksperta mogą zasmucić
  4. Młode ziemniaki, fasolka szparagowa, a do nich pyszne mięso? Od dziś kupisz je w Biedronce za śmieszne pieniądze, tak tanio jeszcze nie było
  5. Tajemny dodatek do rosołu, który zupełnie odmienia jego smak. Nie chodzi o warzywa ani przyprawy, dodaje go również Ewa Wachowicz
  6. Z ostatniej chwili. Wielka gwiazda światowego sportu poważnie chora. Media przekazały dramatyczne wieści

Źródło: pomyslodawcy.pl

Następny artykuł