Goździki i ich piorunujące właściwościPixabay /Sabine07

Przez kilka miesięcy codziennie żuł jednego goździka. Gdy zobaczył wyniki badań, nie mógł opanować emocji

Goździki są bardzo popularną przyprawą. Szczególnie często sięgamy po nie zimą i dodajemy do rozgrzewających herbat. Okazuje się, że są niesamowicie zdrowe. Pewien mężczyzna zrobił eksperyment i żuł je przez miesiąc. Jaki był efekt eksperymentu?

Goździki są bardzo popularną przyprawą. Głównie sięgamy po nie w chłodne jesienne wieczory oraz w okresie świąt Bożego Narodzenia. Ich właściwości zdrowotne są praktycznie nieznane. Jak się okazuje jest to ogromny błąd. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że goździki mają ważne miejsce w medycynie naturalnej.

Czym są goździki? Niczym innym jak suszonymi pąkami kwiatów goździkowca korzennego - wiecznie zielonego drzewa, które pochodzi z Azj. Ich właściwości są już znane od przeszło do 2000 lat.

Do Europy goździki trafiły za sprawą arabskich kupców. Niepozorna przyprawa zawiera bardzo cenny składnik - eugenol. Jest to substancja, która zmniejsza aktywność enzymów prowadzących do stanów zapalnych, hamuje rozwój infekcji drożdżowej, a nawet zdaniem niektórych hamuje tempo rozwoju choroby nowotworowej.

Pewien mężczyzna dowiedział się, że goździki mają zbawienny wpływ na zdrowie. Postanowił przeprowadzić mały eksperyment i każdego dnia w ciągu kilku miesięcy żuł jeden mały goździk. Po jakimś czasie zrobił badania i poszedł na konsultację do lekarza. Reakcja medyka bardzo go zaskoczyła. Zupełnie nie spodziewał się takiego stanu rzeczy. Jego stan zdrowia uległ ogromnej zmianie. Mężczyzna nie potrafił opanować ogromnych emocji.

Biedronka zadecydowała, koniec ze zniżkami tylko dla seniorów. Najbliższy tydzień zapowiada się znakomicieBiedronka zadecydowała, koniec ze zniżkami tylko dla seniorów. Najbliższy tydzień zapowiada się znakomicieCzytaj dalej

Przez kilka miesięcy codziennie żuł goździki. Wyniki badań zaskoczyły całą jego rodzinę.

Mężczyzna przez miesiąc żuł jednego goździka. Gdy po miesiącu lekarz zobaczył jego badania, oniemiał. Przyprawa sprawiła, że poziom szkodliwego cholesterolu znacznie się obniżył. Nie jest to jedyna zaleta goździków.Przyprawa chroni nas przed znajdującymi się w naszym organizmie pasożytami.

Gdy borykasz się z bólami brzucha, zamiast sięgać po leki, wykorzystaj goździki, które piorunująco szybko zwalczą niestrawność i na długi okres czasu zabezpieczą nas przed kolejnym atakiem pasożytów. Warto sięgać po całe, a nie sproszkowane goździki. Ponieważ, każda obróbka obniży ich drogocennych wartości. Najlepiej przechowywać goździki w szklanych pojemnikach, które nie mają dostępu do światła słonecznego. Jakie inne właściwości mają niepozorne goździki?

Dzisiaj grzeje:

  1. Rozpływające się w ustach ciasto za grosze dla leniwych. Zrobisz je w zaledwie 10 minut, bez pieczenia
  2. Nie żyje znany polski trener. Prowadził m.in. Jagiellonię Białystok, kibice kojarzą go z mediów
  3. Rydzyk otworzył nowy sklep z cenami tylko dla bogaczy. Za kilogram mąki zapłacimy 50 złotych, a dalej jest tylko gorzej

Goździki i ich zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Mało kto wie, że goździki chronią nas przed pasożytami znajdującymi się w naszym organizmie. Jeżeli zmagasz się z silnymi bólami brzucha, zamiast sięgać po gotowe leki, wykorzystaj goździki, które szybko i skutecznie zwalczą niestrawność i na długo zabezpieczą cię przed kolejnym atakiem pasożytów.

Goździki słyną również ze swojego działania antyseptycznego. Nie tylko odświeżają oddech, ale także łagodzą dolegliwości związane z bólem dziąseł. W krajach, w których ograniczony jest dostęp do dentysty, są one wykorzystywane do walki z bólami zębów.

Obierając ziemniaki widzisz pod skórką zielony kolor? Wyrzuć je natychmiast, zjedzenie grozi ogromną tragediąObierając ziemniaki widzisz pod skórką zielony kolor? Wyrzuć je natychmiast, zjedzenie grozi ogromną tragediąCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Testy na koronawirusa bez skierowania lekarza są możliwe. Polacy w ogóle nie wiedzieli
  2. Apolonia z "Rolnik szuka żony" się wygadała. Powiedziała, co stało się z Ewą po programie
  3. Mąż Anny Dymnej walczy o życie. Aktorka również ma problemy zdrowotne, przez które trudno jej gotować i robić ukochane przysmaki
  4. Uwielbiana przez miliony surówka z selera i jabłka, pasuje do każdego obiadu. Wyróżnia ją aksamitna słodycz i niezrównany smak
  5. Polacy złapią się za głowy. Wyszło na jaw co Gessler wkłada do kapusty robiąc gołąbki
  6. Największa gwiazda "M jak miłość" wyjawiła, jak naprawdę zachowywał się Pyrkosz na planie. Wyjawiono dotąd nieznane fakty
  7. Nie żyje najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Rodzice w żałobie, dziecko miało tylko 4 miesiące

źródło: pikio

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł