Gozdzikipixabay.com/Ajale

Codziennie żuł 1 goździka. Wyniki badań wprawiły go w osłupienie

Goździki to jedna z najczęściej wykorzystywanych przypraw w sezonie jesienno-zimowym. Najczęściej służą nam jako dodatek do jesiennych herbat czy naparów, jednak nie należy zapominać o jego prozdrowotnych właściwościach, które wykorzystywane są w lecznictwie. Pewien mężczyzna postanowił żuć goździk dziennie i dzięki temu zwalczył zbyt wysoki poziom cholesterolu.

Goździki są przyprawą, która ma szerokie zastosowanie z uwagi na swoje prozdrowotne właściwości. To już nie tylko aromatyczny dodatek do potraw czy naparów, ale i środek leczniczy, który radzi sobie z wieloma dolegliwościami. W tym wpisiepisaliśmy o aromatycznym i leczniczym syropie z wykorzystaniem goździków. Co więcej, jeśli regularnie dodajemy je do naszej herbaty, przyniesie to niebanalne efekty w bardzo szybkim czasie, o czym wspomnieliśmy w tym artykule.

Gotujesz rosół pod przykryciem, czy bez ? Łatwo o błąd, szczegół ma ogromne znaczenieGotujesz rosół pod przykryciem, czy bez ? Łatwo o błąd, szczegół ma ogromne znaczenieCzytaj dalej

Znane są ze swoich właściwości, które działają znieczulająco, odświeżająco, rozgrzewająco czy przeciwzapalnie. Można zatem wykorzystać goździki na wiele, różnych sposobów.

Zobacz także:

Pracujesz zdalnie w domu? Eksperci mają dla Ciebie ważną wiadomość

Goździki znane są ze swoich licznych właściwości

Goździki to suszone pąki kwiatowe, które znane są od tysięcy lat ze swoich drogocennych wpływów na ludzki organizm. Już w starożytnych Chinach wykorzystywano je do leczenia wielu dolegliwości.

Zobacz także:

Zawartość eugenolu wpływa na to, że goździki zmniejszają aktywność enzymów, które prowadzą do rozwijania się stanów zapalnych oraz hamują rozwijanie się infekcji, a nawet chorób nowotworowych. Przede wszystkim zawartością tej substancji wyróżniają się goździki na tle innych przypraw, które również wykorzystuje się w lecznictwie.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Żucie goździków przynosi niesamowite efekty

Pewien mężczyzna postanowił przeprowadzić eksperyment w zaciszu domowym i zdecydował się na żucie jednego goździka dziennie. Lekarz był zdumiony wynikami jego badań, które bezapelacyjnie były efektem tego właśnie rozwiązania. Mężczyzna borykał się z podwyższonym poziomem cholesterolu, a jak się dowiedział, goździki mają wpływ na jego obniżenie.

Mężczyzna przez miesiąc żuł jeden, mały goździk po to, żeby po eksperymencie powtórzyć badania i zgłosić się do swojego lekarza. Zamierzał sprawdzić ewentualną poprawę. Lekarz zlecił odpowiednie badania i był w szoku, ponieważ poziom cholesterolu znacznie się obniżył.

Inne właściwości goździków, o których warto pamiętać

Goździki chronią nas przed pasożytami, które mogą znaleźć się w naszym organizmie. Szczególnie zaleca się ich stosowanie każdemu, kto boryka się z bólami brzucha, ponieważ mają one wpływ na zwalczanie niestrawności. Zamiast sięgać po leki, warto szukać pomocy w produktach, które mamy w swojej kuchni.

Olejek goździkowy to również rewelacyjny sposób na zwalczanie bólu głowy czy zębów. Wystarczy 1/4 łyżeczki proszku z goździków oraz jedna łyżeczka olejku cynamonowego. Z tych dwóch składników przyrządzimy pastę, którą będziemy mogli posmarować bolące nas miejsca. Zadziała ona znieczulająco.

Warto zwrócić uwagę na to, że najwięcej właściwości jest w goździkach, które kupujemy w całości. Najczęściej jednak sięgamy po te w sproszkowanej formie, jednak każda obróbka wpływa na obniżenie zawartości drogocennych właściwości, które znajdują się w goździkach. Najlepiej zatem przechowywać je w szklanych pojemnikach, żeby nie były wystawiane na światło słoneczne ani wysoką temperaturę.

Skandaliczne kulisy sprzedaży karpia na święta. Zapadł przełomowy wyrokSkandaliczne kulisy sprzedaży karpia na święta. Zapadł przełomowy wyrokCzytaj dalej

Zobacz taże w naszych serwisach:

Źródło: pikio.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł