Grejpfrut i jego niezwykłe zastosowaniePixabay / ExplorerBob

Przekrój grejpfruta i posyp go solą. Oniemiejesz z zachwytu, gdy poznasz jego zastosowanie

Grejpfrut cechuje się wyjątkowym smakiem, który sprawia, że codziennie sięga po niego wiele osób. Okazuje się, że można zastosować go w bardziej niekonwencjonalny sposób. Wystarczy go przekroić i posypać solą. Dzięki temu pozbędziemy się uporczywych zabrudzeń. Dom i kuchnia będą lśniły czystością.

Wyborny grejpfrut niejednokrotnie przyprawiał nas o zachwyt. Owoc idealnie sprawdza się jako niskokaloryczna i zdrowa przekąska. Mało kto spodziewałby się, że możemy przy jego pomocy wyczyścić wiele powierzchni. Będą lśnić i pachnieć świeżością.

Dodaj 2 przyprawy, by niesamowicie ulepszyć zwykły syrop z cebuli. Fenomenalne działanie, bez porównania do tradycyjnej wersjiDodaj 2 przyprawy, by niesamowicie ulepszyć zwykły syrop z cebuli. Fenomenalne działanie, bez porównania do tradycyjnej wersjiCzytaj dalej

Grejpfrut pomoże nam w utrzymaniu czystości

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak przekształcić grejpfrut w miksturę wspomagającą wątrobę. Warto zauważyć, że cytrus posiada również inne właściwości. Docenią je smakosze, którzy dbają o porządek i lubią korzystać z naturalnych sposobów na sprzątanie.

Zobacz także: Brytyjczycy jako pierwsi przystąpią do szczepień. Nie ominą rodziny królewskiej

Grejpfrut ma charakterystyczny smak, którego nie da się porównać z czymkolwiek innym. Nietrudno znaleźć wielbicieli tego owocu, który często gości w naszych kuchniach. Tym razem zamiast jedzenia, przyjrzymy się jego właściwościom czyszczącym.

Okazuje się, że grejpfrut w połączeniu z solą zmienia się w domowy specyfik, dzięki któremu zabrudzenia z wanny, zlewu i płytek będą już tylko wspomnieniem. Przygotujemy go bez większych problemów. Ile składników będzie nam potrzebnych do wyczyszczenia powierzchni o wielkości wanny?

Zobacz także: Polacy utknęli za granicą. Wstrząsająca relacja

W celu zrobienia naturalnego środka czyszczącego musimy zaopatrzyć się w średni grejpfrut i 120 g soli. Owoc można po prostu posypać solą lub przygotować pastę na bazie tych składników. Oba sposoby powalają efektami.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Grejpfrut i sól w trosce o czystość

Na początku grejpfrut przecinamy na pół. Obie części posypujemy solą. To samo robimy z zabrudzoną powierzchnią. Połówką owocu przecieramy nieczystości. Dzięki temu zmiękną one na tyle, że z łatwością będziemy mogli je zebrać ręcznikiem papierowym lub ścierką.

Oczywiście najlepiej po takim zabiegu wszystko przepłukać wodą. W przeciwnym wypadku sok z grejpfruta może się trochę kleić. Ze składników, które zostały wymienione powyżej, możemy przygotować pastę grejpfrutową, którą wykorzystamy później. Jak ją zrobić?

Wyciskamy sok z grejpfruta i mieszamy go z solą. Powinniśmy otrzymać dosyć gęstą pastę. Najlepiej przechowywać ją w szczelnym pojemniku. Dobrze sprawdzi się niewielki słoik. Warto zwrócić uwagę na to, dlaczego grejpfrut wykorzystany w ten sposób pomaga pozbyć się zabrudzeń.

Grejpfrut w swoim wnętrzu skrywa kwasy owocowe, które mają właściwości czyszczące i rozpuszczają osady. Przy okazji nie niszczą one powierzchni. Tego typu środkiem z pewnością powinny zainteresować się osoby, które starają się unikać chemicznych detergentów. W podobny sposób możemy wykorzystać także cytrynę.

Padniesz dowiadując się jak Lewandowska robi pierogi wigilijne. Gessler, nasze babcie i mamy nie mają szans?Padniesz dowiadując się jak Lewandowska robi pierogi wigilijne. Gessler, nasze babcie i mamy nie mają szans?Czytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Genialne

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł