Grill w piekarniku.Unsplash / Le Creuset

Mało znana, cudowna ukryta funkcje piekarnika. Dzięki niej wyczarujesz w kuchni bajeczne potrawy

Piekarnik to jeden z najbardziej istotnych elementów w kuchni każdego smakosza. Bez wątpienia wiele z kulinarnych przygód nie mogłaby się bez niego obejść. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że piekarnik skrywa pewne tajemnice. Ukryte funkcje mogą nawet zastąpić grill.

Niejednokrotnie nachodziła nas ochota na fantastyczny grill. Niestety, bardzo często powodzenie takich planów jest uzależnione od warunków pogodowych. Ulewa w mgnieniu oka może sprawić, że będziemy musieli obejść się smakiem. Okazuje się jednak, że pomocny w takiej sytuacji może okazać się nasz piekarnik.

Kupowany w Lidlu, Biedronce, Auchan i innych napój wywołuje ogromne zmiany w organizmie. Co się dzieje 60 minut po jego spożyciu?Kupowany w Lidlu, Biedronce, Auchan i innych napój wywołuje ogromne zmiany w organizmie. Co się dzieje 60 minut po jego spożyciu?Czytaj dalej

Grill i inne funkcje piekarnika

Wraz z postępem technologicznym możemy zaobserwować jak bardzo zmieniają się sprzęty gospodarstwa domowego. Współczesne wyposażenie kuchni znacząco różni się od tego, do którego przywykliśmy za dziecięcych lat. Rozwój sprawia, że coraz więcej urządzeń posiada dość nieoczywiste funkcje. Idealnym przykładem jest piekarnik, który może zastąpić grill.

Nowoczesne piekarniki mogą nas zaskoczyć mnogością możliwości. Niektóre pozwalają na pieczenie kilku potraw jednocześnie. Inne są wyposażone w automatyczne programy dobierające odpowiednią temperaturę i czas pieczenia. XXI wiek obfituje w nowatorskie rozwiązania, które mogą być niezwykle użyteczne. Jedna z nich pomoże nam w sytuacji, kiedy grill na świeżym powietrzu będzie nieosiągalną mrzonką.

Dzisiaj grzeje:

  1. Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja

Piekarnik sprawi, że grill w domowym zaciszu stanie się osiągalny

Nie da się ukryć, że grill to przede wszystkim fantastyczne potrawy. Ich smakowitość potrafi na długo pozostać w naszej pamięci. Warto zauważyć, że grillowanie samo w sobie jest o wiele zdrowszą formą obróbki termicznej pożywienia od smażenia. Najlepszym możliwym wyborem jest brak węgla lub brykietu, z którego wydobywają się szkodliwe związki wnikające w nasze potrawy. Piekarnik może stać się fantastycznym zamiennikiem. W jaki sposób to funkcjonuje?

Grill w piekarniku działa na zasadzie podgrzewania potrawy od góry. Produkty należy umieścić pod źródłem ciepła. Warto je skropić niewielką ilością tłuszczy, w przeciwnym wypadku szybko mogą się przypalić. Mięso i ryby możemy grillować na półce piekarnika. Wówczas powinniśmy pokroić na małe porcje i od czasu do czasu kontrolować, czy nie ulegają one przypaleniu. Warto wykorzystać tą wiedzę w praktyce.

Najlepsze newsy:

  1. Mamy kolejny rekord, sytuacja, jakiej nie było. Wydatki państwa na Kościół przebiły już wszystko, ujawniamy
  2. Dramat Polaka na plaży w USA. Dantejskie sceny zamiast wakacji
  3. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
  4. Obłędne kotlety lepsze niż schabowy i mielony. Rodzina od razu poprosi o dokładkę, hit gwarantowany
  5. Dostała od koleżanki przepis na ciasto drożdżowe bez wyrabiania. Już nie chce robić inaczej
  6. Prezes polskiego klubu aresztowany przez policję. Miał popełnić obrzydliwe przestępstwo, kibice są wściekli

Źródła: gotujmy.pl / kobieceinspiracje.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł