Czy grillowanie jest legalne? Wyjaśniamypixabay.com/Katrina_S

Co, jeśli policja złapie cię na grillowaniu? Kary są olbrzymie

Grill jako pierwszy przychodzi nam do głowy kiedy wyglądamy za okno. Piękna, słoneczna i ciepła pogoda skłania nas do wychodzenia na świeże powietrze, aby móc odetchnąć chociaż przez chwilę pełną piersią. Urządzenie grilla w miejscu, do którego każdy ma dostęp może skończyć się źle, szczególnie, kiedy kary przewidziane za łamanie obostrzeń są olbrzymie.

Grill to marzenie wszystkich, którzy kochają skwierczące mięso i uwielbiają spędzać czas pod chmurką. Dlatego z taką trudnością powstrzymujemy się przed wychodzeniem na dwór, odpaleniem ognia pod rusztem i usmażeniu kilku karkówek. Warto jednak jeszcze trochę się powstrzymać, ponieważ kary za grillowanie są olbrzymie.

Kasjerka upokorzyła młodą pielęgniarkę w sklepie. Jej mistrzowska riposta wyciska łzyKasjerka upokorzyła młodą pielęgniarkę w sklepie. Jej mistrzowska riposta wyciska łzyCzytaj dalej

Grill jest wyjątkowo karany, lepiej zostać w domu

Pogoda za oknem sprzyja aby wypoczywać aktywnie na świeżym powietrzu, spotykać się ze znajomymi i urządzać imprezy, jednak obostrzenia związane z przemieszczaniem się skutecznie nas powstrzymują. Słyszymy często pytania, czy można grillować we własnym ogródku oraz co nam grozi za imprezowanie w większym gronie? Musimy was zmartwić, kary są olbrzymie.

Dzisiaj grzeje: 1. Czekali ponad godzinę na zamówione jedzenie. Kelner osłupiał, widząc co napisali na rachunku

2. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji

Znamy przypadki, kiedy ludzie jeżdżący samotnie na rowerach dostawali kary finansowe w wysokości 12 tysięcy złoty za złamanie przepisów regulujących przemieszczanie się. Zgodnie z obecnymi rozporządzeniami, grillowanie w miejscach publicznych w większym gronie znajomych grozi karą o wysokości nawet 30 tysięcy złotych. Tak się może stać jeśli policja oprócz mandatu w wysokości 500 złotych skieruje sprawę do inspektora sanitarnego, który może nałożyć karę od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych.

Czy możemy bawić się przy ruszcie we własnym ogródku? Jeśli przygotowujemy grilla na własnej posesji, w którym uczestniczą jedynie domownicy, tylko w takim wypadku nie łamiemy przepisów. Warto jednak pamiętać, że zabronione jest przebywanie poza domem, chyba, że mamy do załatwienia bardzo ważną sprawę, jak wizyta u lekarza, podróż do i z pracy czy wyjście z psem. Warto więc opanować potrzebę zabawy na czas pandemii.

Najlepsze newsy:

  1. Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie
  2. ”Królowe życia”: przyjaciel Dagmary trafił do szpitala psychiatrycznego. Kolejny dramat gwiazdy TTV
  3. MZ i NFZ ostrzegły Polaków. Podały ważne reguły dotyczące zakupów, lepiej się do nich zastosuj
  4. Prosty jak chleb w jajku, ale ceniony. Langosz jest idealny na Wielki Piątek, robi się z tylko kilku składników
  5. 8 policjantów urządziło skandalicznego grilla nad jeziorem. Złamali obostrzenia, nie mieści się w głowie
  6. Liczba ofiar wirusa SARS-CoV-2 przekroczyła już 100 tysięcy. Niepokojące dane Uniwersytetu Hopkinsa

Źródło: fakt.pl

Następny artykuł