Grzyby osiągają niebotyczne rozmiary - ulewy pomogły im tak mocno urosnąćwikipedia.org/Koefbac Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license

Niebywały, nieprawdopodobny efekt ostatnich ulew. W Polsce wyrastają grzyby wielkości dzbanków

Grzyby uwielbiają dużą wilgotność oraz wysokie temperatury - takie warunki atmosferyczne pozytywnie wpływają na ich wzrost. Z powodu niedawnych ulew oraz wyjątkowo ciepłych nocy obserwujemy w lasach prawdziwy wysyp grzybów. Ich wielkość jest porażająca, internauci wrzucają do internetu zdjęcia zdobyczy, które są wielkości dzbanków.

Grzyby wielkości dzbanków. Takie widoki możemy zobaczyć obecnie w lasach, które pełne są wielkich prawdziwków czy borowików. Wszyscy miłośnicy grzybów zacierają ręce i wyczekują wyjazdu na grzybobranie. Wybierając się do lasu odpowiednio wcześnie możemy zebrać grzyby nie mieszczące się w dłoniach. Pojawiają się również zaniepokojone głosy - Czy nie jest za wcześnie na sezon grzybowy? - pytają internauci. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości, właśnie panuje idealny czas na szybki rozwój grzybów.

Nikt go nie powstrzymał i nagle wtargnął na wizję, kiedy Magda Gessler udzielała wywiadu. Widzów TVN całkowicie zaskoczył widok ogromnego psaNikt go nie powstrzymał i nagle wtargnął na wizję, kiedy Magda Gessler udzielała wywiadu. Widzów TVN całkowicie zaskoczył widok ogromnego psaCzytaj dalej

Grzyby wielkości dzbanków - właśnie takie okazy znajdziemy w polskich lasach jeśli będziemy wystarczająco uważni

Mówi się, że dobry grzybiarz zawsze znajdzie grzyby. Ciężko się nie zgodzić z powyższymi słowami, ponieważ lasy w 2020 roku są pełne grzybów już od dłuższego czasu. Zwyczajowo uważa się, że na grzyby są dwa okresy. Przełom czerwca i lipca oraz druga połowa września. Wtedy jest ich największy wysyp, jednak wprawne oko ma szansę wypatrzeć grzyby o wiele dłużej. Znaleźć możemy bowiem relacje osób, które grzyby znajdowały nawet podczas tegorocznej zimy.

Dzisiaj grzeje:

  1. Stało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczy
  2. Niektórzy będą musieli wybierać pomiędzy świadczeniami. Na dwa się nie załapią

Ostatnie ulewy oraz wysokie średnie temperatury spowodowały, że grzybiarze znajdują okazy porównywalne wielkościowo do dzbanków. Aktualnie panuje idealny sezon na borowiki, kurki oraz opieńki. Jednym z najlepszych miejsc na grzybobranie są bez wątpienia lasy na Warmii i Mazurach. Największe okazy zbierane były jednak w okolicy Warszawy. Właśnie stamtąd pochodzi prawdziwek rekordowych rozmiarów.

Pamiętajcie, że wychodząc na grzyby powinno się zadbać o własne bezpieczeństwo. Wizja ogromnych prawdziwków może być bardzo ekscytująca, jednak kleszcze są dużym zagrożeniem, o którym lepiej nie zapominać. Dlatego też eksperci zalecają, aby ochoczo korzystać ze środków odstraszających owady, zakładać spodnie z długimi nogawkami oraz obejrzeć ciało po powrocie do domu.

Najlepsze newsy:

  1. Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomoc
  2. Porażające sceny na obozie letnim w Polsce. Musieli uciekać, są poszkodowani
  3. Niemożliwe, ile kosztują pierogi w restauracji Gessler. Cena nie mieści się w głowie
  4. Ewa i Marcin kupili w Lidlu urządzenie do kawy za 499 zł. Rozpakowali i zatkało ich, kolosalna pomyłka
  5. Surówka w kilka minut z ogórków kiszonych, wystarczą tylko 2 składniki. Wyborny dodatek podkreśli smak mięsa
  6. Robert Lewandowski coraz bliższy końca kariery? Słowa piłkarza nie pozostawiają wątpliwości

Źródło: https://tvn24.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł