grzyb w lesiePixabay.com/ ekamelev

Poszedł na grzyby, nagle poczuł dziwny zapach. Pobladł, bo natrafił na "palce diabła"

Grzyby dzięki ulewom obrodziły niesamowicie, więc pasjonaci grzybobrania mają prawdziwy raj. Jednak jeden z nich przeraził się nie na żarty, spotykając okaz z najgorszych koszmarów.

Grzyby są naszym dobrem narodowym. Jak mało, który produkt kochamy je tak samo jeść jak i zbierać. Nie brak u nas zapalonych miłośników poszukiwania najlepszych okazów, którzy przemierzają lasy wzdłuż i wszech zbierając najlepsze okazy. W tym roku pogoda wyjątkowo sprzyja grzybiarzom, w lasach mamy prawdziwe zatrzęsienie pysznych grzybów, a jeśli pogoda drastycznie się nie zmieni, taki stan rzeczy powinien potrwac jeszcze naprawdę długo. Dlatego to świetny czas by wybrać się do lasu i zrobić sobie porządne zapasy grzybów. Możemy póżniej je ususzyć bądź zamrozić, w obydwu formach przetrwają naprawdę długo.

Jajecznica 20zł, tatar 49 zł, mięso z mizerią 59 zł. Gessler dolicza też skandaliczną, dodatkową opłatęJajecznica 20zł, tatar 49 zł, mięso z mizerią 59 zł. Gessler dolicza też skandaliczną, dodatkową opłatęCzytaj dalej

Niespotykane grzyby

Jednym z grzybiarzy z powołania jest nasz bohater. Zachęcony opowieściami o leśnym bogactwie, udał się do lasu, licząc że i tym razem po powrocie będzie miał się czym pochwalić. Nie sądził jednak, że to co znajdzie wywoła prawdziwą burzę w sieci. Mimo, że znał niemal wszystkie polskie gatunki, ten nie przypominał niczgo, co wcześniej widział. A jego zapach był naprawdę niepokojący. Przemierzając las, pierwsze co wyczuł to zapach zgnilizmy wydobywający się z ziemii. Szukając źródła niepokojącego zapachu, spojrzał na leśną ściółkę i po prostu zamarł ze zdziwienia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Stało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczy
  2. Nowy sondaż przedwyborczy. Widać przetasowanie, Duda straci stołek?

Jego oczom ukazał się okratek australijski - skrajnie rzadki grzyb, który naturalnie nie występuje w naszych lasach. Jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Australii, więc jego pojawienie się w polskim lesie to niemała sensacja. Okratek potocznie zwany jest "palcami diabła", ze względu na swój charakterystyczny kształt. Gdy patrzymy na "place diabła" na myśl przychodzi nam wizja skradającej się w naszą stronę, czerwonej ośmiornicy wyrastającej prosto z ziemii. Pierwsze spojrzenie na ten okaz, może przerazić nawet doświadczonego grzybiarza, a zapach należy do skrajnie nieprzyjemnych. Ze względu na duszący aromat zgnilizmy, grzyb uważany jest za niejadalny. Okratek warto obserowować co najwyżej z daleka, dla mało wytrzymałych nozdrzy może być nie do zniesienia.

Najlepsze newsy:

  1. Maryla Rodowicz ujawniła wysokość swej emerytury. Artystka może już tylko załamać ręce
  2. Pociąg uderzył w samochód pielgrzymów. Co najmniej 20 osób nie żyje, tragedia za granicą
  3. Chcesz jak najszybciej ukisicić ogórki? Mamy niezawodny i błyskawiczny sposób
  4. Zapadła decyzja, Lidl zamyka sklepy w wielu polskich miejscowościach. Klienci pocałują klamkę, konieczne są zmiany
  5. Robiąc zakupy spożywcze włożyła synków do wózka. Znienacka podszedł do niej senior, jego słów nie zapomni nigdy
  6. Polski gwiazdor wdał się w bójkę pod warszawskim klubem. Kiedy pokazał, jaką część ciała stracił, odebrało nam mowę (FOTO)

Źródło: Popularne.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł