Grzyby należy szanowaćpixabay.com/Alehandra13

Niedopuszczalne i karygodne, złamał wszystkie zasady grzybiarzy. Totalny brak szacunku, mandaty już się sypią

Grzyby dla niektórych są prawdziwą świętością, a grzybobranie prawie świętem. Kiedy łamie się zasady grzybiarzy, trzeba liczyć się z karą. Mężczyzna wykazał się całkowitym brakiem szacunku.

Grzyby nie są tylko produktem spożywczym. Są często pretekstem do długich spacerów po lesie, kontemplacji przyrody czy wspólnego zacieśniania więzi społecznych z innymi uczestnikami grzybobrania. Mnóstwo ludzi wyczekuje deszczowych i ciepłych dni, kiedy całe lasy potrafią być skarbnicą borowików, kurek czy maślaków. Wśród grzybiarzy panują zasady, które bezwzględnie trzeba przestrzegać. Za nieodpowiednie zachowanie można słono zapłacić. Polak nie zastosował się do wytycznych i spotkała go surowa kara.

Odważnie - mało powiedziane, 49-letnia gwiazda Odważnie - mało powiedziane, 49-letnia gwiazda "Klanu" pokazała zdjęcie bez ubrań. Przy okazji wyszło, że aktorka jest fanką kulinariów, gotuje 365 dni w rokuCzytaj dalej

Grzyby należy szanować, inaczej można się wykosztować

Grzybiarze na przestrzeni lat wypracowali mnóstwo zasad, których nieegzekwowanie może skutkować nawet śmiercią. Przede wszystkim należy zbierać tylko te okazy, co do których ma się pewność, że są jadalne. Nawet śladowa ilość trującego grzyba może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu. Co więcej, nieprawdą jest jakoby grzyb trujący miał być gorzki, a pod kapeluszem skrywał blaszki. Istnieją wyjątki i nawet okaz, na pierwszy rzut oka jadalny, jest w stanie wyrządzić ogromne szkody.

Dzisiaj grzeje:

  1. Stosujesz sól, czosnek, chrzan i koper kisząc ogórki? Głupi błąd i nie wyjdą dobre
  2. Donald Tusk postanowił zmienić przyzwyczajenia. Polityk zaskoczył przechodniów w rodzinnym Gdańsku

Miłośnicy grzybów wskazują kilka zasad, które są dla nich bardzo istotne. Po pierwsze zbieraj grzyby w pełni wykształcone, wtedy będziesz mógł dokonać odpowiedniej identyfikacji. Nie niszcz grzybów, których nie zbierasz, gdyż są pokarmem dla zwierząt leśnych. W lesie zachowaj ciszę, inaczej spłoszysz dzikie zwierzęta. Nie pozostawiaj po sobie żadnych śmieci i oznak bytności w lesie. Okazy wykręcaj lub wycinaj kordzikiem, gdyż wyrywanie może uszkodzić grzybnie.

Niestety Andrzej nie podszedł do powyższych zasad na poważnie. Śmiecił w lesie i zachowywał się bardzo głośno. Zaparkował także w złym miejscu, które nie było wyznaczone przez administrację lasu. Co więcej, zbierał grzyby na prywatnej posesji, która nie była częścią wspólną lasu. Co grozi mu za owe przewinienia?

Za tak karygodne zachowanie grozi mandat karny w wysokości od 20 złotych do nawet 500 złotych. Andrzej ukarany został maksymalną przewidzianą karą. Warto więc podejść do grzybobrania na poważnie i z szacunkiem, aby nie urazić żadnego grzybiarza i nie musieć opłacać surowych kar.

Tłuczone, w mundurkach, z piekarnika, a może frytki? Zdziwisz się, które ziemniaki są najzdrowszeTłuczone, w mundurkach, z piekarnika, a może frytki? Zdziwisz się, które ziemniaki są najzdrowszeCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Kara więzienia za jedną wiadomość. Sąd był bezwzględny wobec 23-latka
  2. Nowe ognisko koronawirusa. 25 procent gości zarażonych
  3. Stosujesz sól, czosnek, chrzan i koper kisząc ogórki? Głupi błąd i nie wyjdą dobre
  4. Przyłapana Gessler pozbawiona doczepów, makijażu i loków. Są zrobione zdjęcia, krążą po sieci i wywołują kontrowersje
  5. Idealna panierka do kotletów schabowych, dzięki prostej sztuczce szefów kuchni zawsze wyjdzie chrupiąca jak marzenie
  6. Był wielki huk, potem błysnęło. 10 dzieci nie żyje, były bezradne, tragiczna wiadomość z zagranicy

Źródło: dziennikzachodni.pl, dzienniklodzki.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł