Grzyby niekoniecznie z lasuPixabay / beata_kom

Nie musisz chodzić po grzyby do lasu. Jest prostszy sposób, koszt 30 zł

Większość osób nie wyobraża sobie tego, że grzyby mogą pochodzić z jakiegoś innego miejsca niż las. Prawda może okazać się jednak o wiele bardziej zaskakująca. Już teraz możesz przekonać się jak można otrzymać grzyby bez konieczności pieszych wędrówek wydając jedynie 30 złotych.

Ciężko o bardziej smakowitą rzecz występującą w lasach. Przepyszne grzyby na samą myśl mogą przyprawić nas o wzmożoną produkcję śliny. Nie zawsze jednak mamy ochotę i czas na przemierzanie leśnych rejonów. Mało kto zdawał sobie sprawę, że grzyby można zebrać praktycznie nie wychodząc z domu.

Piła własnej roboty napar z liści laurowych tylko 3 dni. Z ciałem kobiety zaczęły dziać się nieprawdopodobne rzeczyPiła własnej roboty napar z liści laurowych tylko 3 dni. Z ciałem kobiety zaczęły dziać się nieprawdopodobne rzeczyCzytaj dalej

Grzyby niekoniecznie z lasu

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się, że wiele produktów spożywczych możemy otrzymać dzięki pracy w domowym zaciszu. Okazuje się, że do tej grupy można zaliczyć również grzyby. Wszystko za sprawą niezwykłego pomysłu, który niedawno trafił na rynek i może zrewolucjonizować podejście do grzybobrania.

Taka informacja z pewnością ucieszy osoby, które mogą cieszyć się własnym ogródkiem. W centrach ogrodniczych w cenie wynoszącej około 30 złotych można nabyć żywą grzybnię. Do wyboru jest kilka różnych gatunków. Wśród nich dostępne są między innymi pieprzniki i rydze. Dzięki temu grzyby mogą zaszczycić nas swoją obecnością w ogrodzie. Jak to działa?

Dzisiaj grzeje:

  1. Cudowny nawóz z 3 składników. Pomidory i ogórki będą po nim rosły jak szalone
  2. Nowy sondaż przedwyborczy. Widać przetasowanie, Duda straci stołek?

Ogród i rosnące w nim grzyby

Żywa grzybnia powinna zostać rozdzielona na kilka części i następnie zasadzić ją w okrągłych dołkach o głębokości 15 centymetrów. Na dno można wysypać trochę ziemi ogrodowej. Warto jednak pamiętać, że różne gatunki grzybów mają odmienne preferencje dotyczące warunków sprzyjającym ich wzrostowi. Najlepiej przyjmują się one w ogrodach znajdujących się nieopodal lasów. Pomocne może okazać się sadzenie grzybów pod drzewami oraz przysypywanie ziemi ściółką. Grzyby przeważnie lubią zacienione i wilgotne miejsca. Niewykluczone, że zapewniając im odpowiednie warunki możemy sprawić, że wyrosną one w doniczkach.

Najlepsze newsy:

  1. Przebrał się za Andrzeja Dudę i podchodził do ludzi pod Pałacem Prezydenckim. Wszystko zostało uwiecznione
  2. Pociąg uderzył w samochód pielgrzymów. Co najmniej 20 osób nie żyje, tragedia za granicą
  3. We wszystkich kasach w każdym Lidlu po przebudowie wprowadzono sekretną, nieznaną niemal żadnemu klientowi funkcję. Jest bardzo ważna
  4. Dodaj do rosołu kilka kostek lodu. Osiągniesz efekt, o którym marzy każdy szef kuchni
  5. 1 nietypowy składnik sprawi, że kotlety mielone będą niewiarygodnie puszyste. Znajomi od razu poproszą o przepis
  6. Polski gwiazdor wdał się w bójkę pod warszawskim klubem. Kiedy pokazał, jaką część ciała stracił, odebrało nam mowę (FOTO)

Źródło: Wirtualna Polska

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł