Grzyby warte krociePixabay / adnovak

Grzyby rosnące w Polsce kosztują 1000 zł/kg. Nasze prababcie doskonale je znały

Mało kto spodziewałby się, że grzyby mogą być tak cenne. 1000 złotych za kilogram jest bez wątpienia astronomiczną kwotą. Okazuje się, że dawniej korzystały z nich nasze prababcie. Jakie sekrety skrywają polskie lasy?

Grzyby są niezwykle smakowite i możemy samodzielnie znaleźć je w lesie. Cena niektórych gatunków może przyprawić o zawrót głowy. Nie inaczej jest w przypadku grzybów, które dawniej cieszyły się sporą popularnością.

Wszyscy się smucą po doniesieniach o Gardias i córeczce. Kwestię jedzenia gwiazda TVN traktuje w szczególny sposóbWszyscy się smucą po doniesieniach o Gardias i córeczce. Kwestię jedzenia gwiazda TVN traktuje w szczególny sposóbCzytaj dalej

Niepozorne grzyby, które kosztują krocie

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się o tym, że grzyby posiadają fantastyczne walory smakowe. Najcenniejsze z nich są trufle. Przeważnie uznaje się, że nie występują one w naszych rodzimych lasach. Prawda jest jednak zgoła odmienna.

Okazuje się, że drogocenne grzyby w najtańszym wariancie kosztują 1 zł/g. W związku z tym cały kilogram to już 1000 zł. W Polsce pod leśną ściółką występują trufle letnie. Podziemne grzyby lata temu były dostępne również dla mniej zamożnych osób.

Dzisiaj grzeje:

  1. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik
  2. RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyści
  3. Była żona Michała Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Diagnozę usłyszała będąc w ciąży, teraz musi przestrzegać rygorystycznej diety

Niezwykle cenne grzyby - dawny kulinarny przysmak

- Większość osób jest przekonanych, że trufle w naszym klimacie po prostu nie rosną. Ale warto wiedzieć, że na przestrzeni wieków były w Polsce zbierane, zjadane, cieszyły się dużą popularnością – na przykład w XX-leciu międzywojennym. Jadła je nie tylko szlachta, ale i mieszczaństwo. Zapiski o tym można znaleźć nawet w gazetach codziennych, na przykład wydaniach „Kuryjera Codziennego”. Przepisy na te grzyby można było znaleźć w słynnej książce kucharskiej Lucyny Ćwierciakiewiczowej - powiedziała w rozmowie z portalem Money dr Dorota Hilszczańska, przed którą grzyby nie skrywają żadnych tajemnic. Warto zauważyć, że współczesna próba hodowli trufli zakończyła się powodzeniem. Niektórzy zdecydowali się na stworzenie ogrodów, w których rosną cenne grzyby. Nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać na rozwój tej branży.

Smutne doniesienia o żonie Zenka Martyniuka. A jeszcze niedawno para mówiła o diecie i pokazywała imponującą kuchnięSmutne doniesienia o żonie Zenka Martyniuka. A jeszcze niedawno para mówiła o diecie i pokazywała imponującą kuchnięCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Już niebawem mieszkańcy bloków mogą się nieźle zdziwić. Budynki czeka obowiązkowa modernizacja
  2. Gwiazda serialu emitowanego na Polsacie ma nowotwór. ''Postawili już na mnie krzyżyk''
  3. Lata całe nie widziano ich w Polsce. Polak znalazł grzyby warte 7 tys. euro/kg
  4. Nie żyją, Lasy Państwowe wydały komunikat ostrzegawczy. Podczas grzybobrania uważaj
  5. Najlepsze, najszybsze, najpyszniejsze ciasto bez pieczenia. Nie da się opisać smaku, jest boskie
  6. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia

Źródło: Money

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł