Grzyby z Lidla tylko pozornie są tanie.pixabay/JerzyGorecki

Cena za polskie grzyby w Lidlu zwala z nóg. A w lasach obrodziło, koszt za kilogram kurek rozkłada na łopatki

Grzyby pojawiły się już w lasach na dobre i to w ogromnych ilościach. Co prawda nie każdy mieszkaniec miasta ma w pobliżu las, do którego może się wybrać, ale wyprawa do sklepu po uwielbiany produkt może okazać się kosztowna. Sprawdziliśmy, ile kosztuje kilogram uwielbianych kurek i wbrew pozorom nie jest to niska cena.

Grzyby w tym roku obsypują polskie lasy, dlatego co jakiś czas informujemy, gdzie jest ich szczególnie dużo. Niedawno wspomnieliśmy, że w jednym nadleśnictwie można się było natknąć na prawdziwy kurkowy raj, co niezwykle ucieszyło grzybiarzy i wszystkich największych smakoszy. W końcu okazy znalezione w lesie mają tę zaletę, że cała wielka torba grzybów właściwie nic nas nie kosztuje w przeciwieństwie do niewielkiej tacki z supermarketu.

Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ichBardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ichCzytaj dalej

Grzyby w Lidlu zostały rzekomo objęte promocją, ale nie dajmy się na to nabrać. W rzeczywistości za kilogram kurek wcale nie zapłacimy mało

Grzyby są tym produktem, który nie tak łatwo dostać w sklepie. Oczywiście przez cały w niemal każdym sklepie dostaniemy popularne pieczarki, ale leśne gatunki są dużo trudniej dostępne - wystarczy chociażby wspomnieć o suszonych borowikach czy koźlarzach, które pojawiają się głównie przed Bożym Narodzeniem, a ich ceny nigdy nie są niskie. W obecnym sezonie kupimy też aromatyczne kurki, które chętnie dorzucamy do jajecznicy czy śmietanowych sosów. Supermarkety często chcą skusić klientów rzekomo niską ceną grzybów, ale zwykle nie warto się nią sugerować.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniaj
  2. Znaczne zmiany w doręczaniu listów. Pandemiczny przepis okazał się absurdalny

Lidl właśnie poinformował, że kurki kupimy w nim za mocno obniżoną cenę. Do dzisiaj mogliśmy je dostać za 11,99 zł za opakowanie o wadze 200 g, ale teraz taka sama ilość kosztuje 8,99 zł. Być może cena nie wydaje się wygórowana, ale jeśli zorientujemy się, że za kilogram zapłacimy aż 45 zł, podczas gdy w lasach grzyby wyrastają teraz w ogromnych ilościach, okaże się, że wycieczka do lasu będzie bardziej opłacalna i znacznie przyjemniejsza.

Najlepsze newsy:

  1. Poważne problemy tysięcy klientów PKO BP, znika ważna usługa. Takiej sytuacji jeszcze nie było
  2. Porażający wypadek na Pomorzu. Na miejscu zjawiły się służby ratunkowe. Dla turystów wyznaczono objazdy
  3. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
  4. Pieczone ziemniaki z bajecznie chrupiącą skórką są lepsze niż frytki. Mamy niezawodny przepis
  5. Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja
  6. Piękna polska siatkarka skąpana w górskim jeziorze. Cudowne widoki i jeszcze piękniejsza figura (FOTO)

Źródło: lidl.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł