Grzyby i słona zapłataPixabay / myshoun

Wybierasz się do lasu na grzyby? Uważaj, wystarczy że zrobisz 1 niepozorną rzecz i słono zapłacisz

Nie od dziś wiadomo, że grzyby są niezwykle smakowitym składnikiem wielu dań. Dary lasu potrafią zawrócić w głowie. Najlepiej sprawdzają się te grzyby, które zbierzemy samodzielnie. Niestety, okazuje się, że podczas grzybobrania możemy otrzymać karę finansową. Wszystko przez jedną rzecz.

Niejednokrotnie w tym sezonie mogliśmy spotkać się z doniesieniami, których obiektem były grzyby. Zdjęcia fantastycznych zbiorów podbijały Internet. Mało kto zdaje sobie sprawę, że podczas takiego wyjścia do lasu możemy dostać karę. Warto o tym wiedzieć.

Są we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówSą we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówCzytaj dalej

Grzyby i kara

Bez wątpienia grzyby w tym roku ponownie podbiły serca smakoszy lubujących się w leśnych specjałach. Wielu amatorów tych smakołyków zdecydowało się na ich samodzielne poszukiwanie. Niefortunnie dla niektórych grzybiarzy wiązało się to z srogą karą finansową. Wszystko przez jeden szczegół, o którym mało kto pamięta.

Prawdopodobnie każdy spodziewałby się kary za straszenie leśnych zwierząt oraz niszczenie flory. Warto pamiętać, że wyrywając grzyby przyczyniamy się do tego drugiego przewinienia. Jednak najczęściej popełniany błąd dotyczy przemieszczania się po lesie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nie żyje młodszy brat prezydenta USA. Okoliczności śmierci są wstrząsające
  2. Dariusz znalazł borowika. Zobaczył co na nim jest i zamarł, szybko zaczął uciekać
  3. Skradzione setki tysięcy złotych zamienili na 14 sztabek złota. O złotej klatce w więzieniu mogą zapomnieć

Czego unikać podczas wyprawy na grzyby?

Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu Dziennik Łódzki, udając się na grzyby należy mieć na uwadze, że jedną z przyczyn otrzymania mandatu jest nieodpowiednie przemieszczanie się po lesie samochodem i parkowanie w niedozwolonych miejscach. Warto pamiętać, że do lasu wolno wjeżdżać tylko drogami publicznymi. Leśne ścieżki dozwolone są wyłącznie dla odpowiednio oznakowanych pojazdów. Mandat za powyższe przewinienie może wynosić nawet 500 złotych.

Zobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwiliZobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwiliCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pilne zmiany w emeryturach, może chodzić też o ciebie. W grę wchodzą niemałe dodatkowe pieniądze
  2. Wprowadzają stan zagrożenia. Zaskakująca wiadomość z turystycznego kraju
  3. Rozenek niewyspana, bez makijażu, nieuczesana nagle weszła do spożywczego. Słowa kasjerki zapamięta do końca życia
  4. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się bardzo irytującego problemu
  5. Magda Gessler podając przepis na placki ziemniaczane przeszła samą siebie. Lepszych nie da się zrobić, cudowna receptura
  6. Tragedia zwycięzcy Tour De Pologne. Kolarz spadł z wiaduktu w przepaść, wszystko zostało nagrane (WIDEO)

Źródło: Dziennik Łódzki


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł