Grzyby z lasu mogą być bardzo cenneFacebook.com

Eksperci z EFI podali piorunujące dane. Grzyby, jagody, orzechy czy zioła zbierane w lesie są warte miliardy

Grzyby świeże znajdziemy tylko w określonym czasie w ciągu roku, tak samo jak inne dary lasu. Jeśli uwielbiasz jeść grzyby, jagody, orzechy czy zioła, masz wielkie szczęście, dane podane przez ekspertów z EFI są piorunujące. Na darach lasu można zarobić krocie.

Grzyby od dawna są wielka częścią naszej diety, a samo wyjście do lasu jest uważane jako czysta przyjemność. Kiedy zbieramy nie tylko grzyby, ale także jagody, orzechy czy zioła możemy zyskać ogromnie dużo. Nie tylko na zdrowiu spożywając je, ale także finansowo, kiedy postanowimy je sprzedać. Są warte duże pieniądze.

Biedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszegoBiedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszegoCzytaj dalej

Grzyby z lasu warte miliony, już nie sa jedynie marginesem w naszej kuchni

EFI czyli Europejski Instytut Leśny (ang. European Forest Institute - EFI) wykonał badanie rynku, którego celem było sprawdzenie jak wielka część zajmują produkty pochodzenia leśnego, czyli grzyby, jagody, zioła czy orzechy, które rosną dziko w lasach. Wyniki są szokujące, ponad 1 miliard euro warte są zbiory z lasów w Polsce.

Dzisiaj grzeje:

  1. 72-latka znalazła w Biedronce górę pieniędzy. Były przeznaczone na ponury cel
  2. Ministerstwo szykuje kolejny program z plusem. Nawet 13 tys. zł dla rodzin

Do tej pory zbiory pozyskiwane w lasach były uważane za marginalną część ekonomii, teraz okazuje się, że nawet co czwarte gospodarstwo w Europie zbiera dary lasu i sprzedaje. W Polsce statystyka jest o wiele większa, ponieważ co drugie gospodarstwo domowe zbiera grzyby czy jagody w lesie.

86% zbiorów konsumowana jest przez samych zbierających, którzy nie czerpią z tego żadnych korzyści majątkowych. Wielka część zbiorów chociażby ziół kierowana jest do wytwarzania naturalnych lekarstw oraz kosmetyków. Warto się zastanowić, może się okazać, że zbieractwo będzie lukratywnym biznesem.

Najlepsze newsy:

  1. Polacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacje
  2. Polacy zdobyli pierwsze miejsce w Europie. Nie ma się czym chwalić, niepokojący wynik
  3. Mąż opuścił żonę. Zainstalowali w domu zdruzgotanej kobiety kamery, zastygła znajdując w piekarniku zdumiewającą niespodziankę
  4. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach
  5. Młodzi nie mają pojęcia do czego służyła. Pamiętacie co się nosiło w kance?
  6. Nic lepszego dziś już nie zobaczysz. Genialny film z Polski podbija internet

Źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł