Grzyby i kradzieżPixabay / jackmac34

Grzybiarz w czarnej rozpaczy, zdruzgotany zgłosił kradzież 7 ton. Mina mu zrzedła, gdy prawda wyszła na jaw

Grzyby są jednym z najbardziej smakowitych darów lasu. Okazuje się, że niekiedy mogą one doprowadzić do nietypowych sytuacji. Pewien mężczyzna zgłosił kradzież ogromnej ilości grzybów. Nie spodziewał się, że prawda tak szybko wyjdzie na jaw.

Ciężko uwierzyć, że grzyby w takiej ilości mogą po prostu zniknąć. Bez wątpienia 7 ton kurek to nie przelewki. Policja z pewnością była mocno zaskoczona zgłoszeniem dotyczenia kradzieży grzybów. Ich śledztwo przybrało zaskakujący obrót.

81-letnia Janina żyje za głodową emeryturę i para się sprzedażą oscypków. Los zesłał na jej drogę prawdziwe anioły81-letnia Janina żyje za głodową emeryturę i para się sprzedażą oscypków. Los zesłał na jej drogę prawdziwe aniołyCzytaj dalej

Grzyby warte fortunę

Nie da się ukryć, że grzyby można wykorzystać w kulinariach na najróżniejsze sposoby. Niedawno przedstawialiśmy przepis na pieczarki faszerowane mięsem. Z pewnością najbardziej pożądane są grzyby leśne. Właśnie one stały się obiektem śledztwa policji.

Mężczyzna udał się na komisariat i zgłosił, że skradziono mu grzyby o wartości 31 tysięcy euro. Obok takiego przestępstwa ciężko przejść obojętnie. Funkcjonariusze przystąpili do działania. Sami jeszcze się nie spodziewali, że sprawa zakończy się w taki sposób.

Zgodnie z zeznaniami, grzyby zostały ukradzione 53-letniemu mężczyźnie mieszkającym w województwie mazowieckim. 7 ton kurek nie mogło zniknąć od tak. W związku z tym policja nabrała pewnych wątpliwości. Co skrywał mężczyzna?

Dzisiaj grzeje:

  1. Gołąbki z przepisu Okrasy biją na głowę wszystkie inne. Farsz zachwyca, ale hitem jest sos
  2. Nowe obostrzenia dla Polaków przekraczających granicę. Wpisali nas na czerwoną listę, nie ma odwrotu
  3. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach

Grzyby sprowadziły na niego spore problemy

Okazało się, że 53-latek zamówił 7 ton kurek z Ukrainy. Kierowca, który je przewoził otrzymał od dostawcy informację o tym, że zamawiający nie zapłacił. W związku z tym transport kurek został wstrzymany. Rozgoryczony mężczyzna, który zamówił grzyby, postanowił zgłosić ten fakt na policję.

- Fakt ten zdenerwował 53-latka na tyle, że postanowił złożyć fałszywe zawiadomienie o popełnionym przestępstwie przez pracownika dostarczającego kurki - wyjaśniła asp. Marta Dymek, przytaczana przez portal Interia Wydarzenia.

- Ukrył on przed funkcjonariuszami fakt, do kogo należą kurki. Śledczy z komisariatu szybko jednak ustalili, że składa fałszywe zeznania - wyjaśniła policjantka. Nie da się ukryć, że mężczyzna zachował się w nieco irracjonalny sposób. Ciężko uwierzyć, że myślał, iż tego typu zachowanie ujdzie mu na sucho. Jakie konsekwencje mogą go spotkać?

Mężczyzna, który twierdził, że skradziono mu grzyby, znajduje się aktualnie pod nadzorem policji. Za złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności. 53-latek z pewnością nie podejrzewał, że może ponieść tak poważne konsekwencje.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty. Nie da się ukryć, że tego typu sprawy nie należą do codzienności. 53-latek zapamięta te grzyby do końca życia. Oby ta sytuacja stała się dla niego nauczką na przyszłość. Wystarczyło zapłacić za swoje zamówienie.

Królowa surówek, soczysta i pełna smaku, nie można się od niej oderwać. Nieoceniona porcja witamin na jesieńKrólowa surówek, soczysta i pełna smaku, nie można się od niej oderwać. Nieoceniona porcja witamin na jesieńCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. 2 mln Polaków może dostać wyrównanie od ZUS. Wystarczy złożyć wniosek, żeby otrzymać pieniądze
  2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Groźne bakterie w popularnym produkcie, ogromne niebezpieczeństwo dla starszych osób
  3. Z przyprawy, którą masz w kuchni zrobisz pyszny syrop, który pomoże na ból gardła i kaszel. Jedzona 2 razy dziennie również zdziała cuda
  4. Wyciśnij sok z buraka i wypij. Szybko zauważysz tyle plusów, ile gwiazd na niebie w pogodną
  5. Oniemiejesz z zachwytu na sam widok schabowych z jej przepisu. Oszołomi cię, co robi z kapustą
  6. Andrzej Duda zarażony koronawirusem. Rzecznik prezydenta potwierdził doniesienia
  7. Kamery TVN przypadkowo uchwyciły skandaliczną sytuację na proteście. Policja nie wiedziała, co robić

Źródło: Interia Wydarzenia

Następny artykuł