Grzyby niekiedy imponują rozmiarem.pixabay/krzysztofniewolny

Wysyp ogromnych grzybów, rekordowy ważył 1,5 kg. Wskazujemy miejsca

Grzyby w lasach pojawiają się ostatnio w coraz większych ilościach, ale każdy grzybiarz doskonale wie, że liczy się nie tylko to, ile sztuk uda się zebrać podczas leśnej wędrówki. Równie ważne są imponujące, ogromne grzyby, które nie zdarzają się często. Satysfakcja z grzybobrania jest wówczas niesamowita. Wiemy, gdzie znajdziemy teraz gigantyczne grzyby.

Grzyby wbrew pozorom wywołują ogromne emocje wśród największych miłośników leśnego sportu. Pasjonaci leśnych wędrówek, na których muszą wykazać się niekiedy ogromną spostrzegawczością, uwielbiają chwalić się znaleziskami, dlatego coraz częściej znajdujemy w sieci zdjęcia całych siat i koszyków wypełnionych po brzegi leśnymi skarbami. Satysfakcja ze znalezienia rzadkiego lub pięknego okazu jest w końcu nieporównywalna z niczym - tym bardziej, że zebrane okazy można wykorzystać w pysznych i aromatycznych daniach. Ostatnie wieści o uwielbianym gigantycznym grzybie zrobiły na nas niemałe wrażenie.

Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandalWstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandalCzytaj dalej

Grzyby, które ważą 1,5 kg występują dość często w jednym regionie Polski. Zdradzamy, w których lasach znajdziemy największe okazy

Grzyby w Polsce pojawiają się już niemal wszędzie, ale co jakiś czas informujemy, gdzie znajdziemy ich szczególnie dużo. Ulewne deszcze zrobiły swoje, dlatego grzybiarze mają mnóstwo powodów do radości. Jeden z nich zupełnie nie spodziewał się, że podczas treningu w lesie znajdzie rekordowo dużego grzyba - tym bardziej, że okolice, w których wyrósł gigant, wymagają niemałej wprawy w szukaniu. Najpiękniejsze okazy kryją się tu bowiem w liściach, krzewinkach i gęstym poszyciu.

Dzisiaj grzeje: 1. Obłędna sałatka z ogórków kiszonych. Takiego połączenia prawdopodobnie jeszcze nie jadłeś

2. Biedronka uruchamia specjalne pojazdy. Biedronkobusy same zawiozą cię na zakupy

Krzysztof Banach, zawodnik Elbląskiego Klubu Orienteeringu GRYF, był szczęśliwym znalazcą grzyba o ogromnych rozmiarach. Mężczyzna dostrzegł ogromnego borowika, gdy trenował w okolicach Młynar na Wysoczyźnie Elbląskiej. Aromatyczny i uznawany za jeden z najsmaczniejszych grzybów okaz był co prawda lekko nadgryziony przez ślimaki, co jest typowe w przypadku większych grzybów, ale radość i tak była ogromna. Okazuje się, że lasy na Warmii i Mazurach obfitują w ogromne sztuki, które czekają na wytrawnych grzybiarzy. Spore okazny znajdują też grzybiarze w Lesie Kabackim i Bielańskim.

Najlepsze newsy:

  1. Nie żyje rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej. Nagłe, bardzo przykre informacje
  2. Wielki wybuch w szpitalu. Wiele ofiar i rannych, uwiezieni ludzie, okropne wiadomości ze świata
  3. Cena za gałkę lodów u Magdy Gessler zwala z nóg. 3 kulki są warte tyle, co dobry obiad
  4. Zaczęło się, od dzisiaj ogromna zmiana w Biedronce. Klientów czeka wielka niespodzianka
  5. Wiele osób popełnia 2 błędy przy robieniu ogórków małosolnych. Wiemy, jak ich łatwo uniknąć
  6. Pilne rozporządzenie rządu ws. kibiców. Świetne wiadomości dla wszystkich Polaków, fani wejdą na trybuny

Źródło: ro.com.pl

Następny artykuł