Guma Donald w wielopakach.

Pamiętasz smak? Wszyscy tęsknią, dzisiaj można ją kupić za 4 600 złotych

Gumy jako inwestycja? Jedni inwestują w złoto, drudzy w nieruchomości, niektórzy lokują gotówkę w kolekcjach. Bezcenne kolekcje numizmatyczne lub filatelistyczne to żadna nowość, ale inwestowanie w gumy Donald? Okazuje się, że ceny tego kultowego produktu rosną z czasem, a kolekcjonerzy mogą nieźle zarobić.

Guma z charakterystycznym opakowaniem - kto ją pamięta? Wielu z nas tęskni za kojarzącym się z dzieciństwem, niepowtarzalnym zapachem i smakiem gumy Donald. Jeszcze więcej tęskni za odkrywaniem coraz to kolejnych historyjek dołączanych do każdej kosteczki gumy.

Jest nagranie. Biedronka w polskiej miejscowości przyłapana na największej ściemieJest nagranie. Biedronka w polskiej miejscowości przyłapana na największej ściemieCzytaj dalej

Guma Donald to dla wielu smak dzieciństwa

Produkowane były przez holenderską firmę Maple Leaf, która w latach 70-tych została wykupiona przez koncern General Foods. Dzięki wsparciu ogromnego koncernu gumy zyskały kanały dystrybucyjne na całym świecie. Firma wykupiła od Disneya prawo do wykorzystania wizerunku Donalda i jego przyjaciół. Dobry produkt, ciekawe opakowanie i globalna dystrybucja - przepis na sukces gotowy. W Polsce i ZSRR w latach 70. i 80. okazały się hitem.

Dzisiaj grzeje: 1. Afera solna. Wszyscy długo jedliśmy sól drogową z wszystkimi rakotwórczymi zagrożeniami

2. Lidl oszukuje wszystkich Polaków? W sklepach trwa ukrywana przed nami skandaliczna praktyka

Guma owinięta w folijkę z logo oraz pasek z krótką, komiksową historyjką pobudzała kolekcjonerskiego bakcyla w dzieciakach. Wielu zbierało paseczki z historyjkami niczym znaczki pocztowe.

Ten produkt nie jest jednak produkowany już od dawna. Brak nadziei na powrót Donalda na sklepowe półki wpływa na wysoką cenę egzemplarzy kolekcjonerskich. Na Allegro i innych serwisach ogłoszeniowych pojawiają się Donaldy w zawrotnych cenach. Jak z każdym przedmiotem kolekcjonerskim, im lepszy stan, tym więcej można za nie dostać. Nierozpakowane gumy to prawdziwy rarytas. Niedawno na portalu aukcyjnym można było kupić zestaw dziesięciu zafoliowanych sztuk za 4 600,00 zł. Są jacyś chętni?

Najlepsze newsy:

   1. Znaleziono "supernosiciela" koronawirusa? Interweniowała brytyjska służba zdrowia
   2. Choroba Leśniowskiego-Crohna wyniszcza jelita. Warto znać jej objawy oraz metody leczenia
   3. Biedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekli
   4. Przypadkiem wykryto mafię parówkową. Wszyscy jedliśmy kiełbasę z mięsa do utylizacji
   5. Straszne, kebaby i kiełbasy w Polsce powstają z MOM. Znajdziemy w nim niejadalne, niestrawne i trujące rzeczy?
   6. Gdy skończyła 18 lat, jadła tylko po trzy jabłka dziennie prawie przez rok. Jej wygląd powala

Źródło: allegro.pl

Następny artykuł