Guma Donaldyoutube.com/GROT Głogów

Pamiętacie gumę balonową Donald? Marzyło o niej niemal każde dziecko, nie chodziło tylko o jej smak

Guma Donald rozpalała zmysły każdego dziecka, któremu dzieciństwo wypadło na czas PRL-u. Co ciekawe, dzisiejsze dzieci nawet nie wiedzą o istnieniu takich gum, które nam jawią się jako coś wspaniałego. Wcale nie chodziło o ich smak, choć ten był szczególny. Każdy z wypiekami na twarzy otwierał opakowanie i liczył na coś specjalnego. Przypominacie sobie co to było?

Guma Donald jest obecnie znakiem naszego dzieciństwa. Kiedy byliśmy młodzi każdy chciał dostać Donalda czy oranżadę w proszku, którą oczywiście jedliśmy na sucho. Z Gumami Donald wiąże się jednak o wiele bardziej zawiła historia, ponieważ nie tylko dla smaku ją kupowaliśmy. W opakowaniu kryło się coś znacznie cenniejszego. Pamiętacie co?

Włóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążąWłóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążąCzytaj dalej

Guma Donald - ogromny sentyment dla wszystkich, którzy dzieciństwo mieli lata temu

W sklepach Pewex mogliśmy kupić produkty z zachodu. Wtedy wszystko co było z zachodu było w naszych wyobrażeniach lepsze, więc guma balonowa Donald tak samo. Jej cechą szczególną była możliwość zrobienia balona, którego z krajowych gum raczej nie dało się wykonać. Zapach unoszący się z opakowania również był szczególny, ponieważ czuć go było zanim w ogóle wzięliśmy gumę do ust.

Dzisiaj grzeje:
1. Włóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążą
2. Ile zarabia prezydent Polski? Wszystko zależy od jednej rzeczy

Najważniejsza jednak była inna zawartość opakowania. Pod gumą kryła się złożona historyjka, która miała w sobie 3 lub 4 obrazki. Zazwyczaj mogliśmy zobaczyć na niej przygody psa Pluto, kaczora Donalda lub innej postaci od Walta Disneya. Nie było w komiksie słów, więc dzieci bez problemu rozumiały całą historię.

Wśród dzieci, już od pierwszych lat, historyjki rozpalały żądze kolekcjonowania. Wtedy nikt nie wiedział ile można było uzbierać komiksów, w końcu nie było internetu. Dzisiaj wiemy, że powstały dwie serie. Pierwsza (lata 70.) zawierała 108 historyjek, a druga (lata 80.) liczyła 103 historyjki. A ty zbierałeś historyjki? Jeśli tak, pochwal się w komentarzu ile udało ci się uzbierać.

Najlepsze newsy:

  1. Niewyobrażalnie tragiczny wypadek w Warszawie poruszył Polską. Nagły punkt zwrotny w sprawie aresztu dla kierowcy
  2. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób
  3. Nieprawdopodobnie zdrowy przeciwzapalny syrop z mięty powinien być w każdej spiżarni. Podajemy przepis
  4. Niestety, nadeszła 2 fala, źle się dzieje. Sklepy właśnie wprowadzają limity na makaron, mąkę, mleko, papier inne, porażające doniesienia z Australii
  5. Magda Gessler podała przepis na kotlety schabowe. Ich sekret tkwi w nietypowym szczególe
  6. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

    Źródło: sadurski.com

Następny artykuł