Guma Turbo - przysmak z dzieciństwawikipedia.org/Dobromila https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Pamiętacie słynną gumę Turbo? Była wielkim obiektem pożądania wszystkich nastolatków, czekali tylko na jedno

Guma Turbo była najbardziej popularną gumą do żucia w czasach PRL-u. Wszyscy znali jej markę oraz każde dziecko chciało ją kupować. Czy obecnie widujecie ją jeszcze sklepach? Jeśli tak, to podzielcie się tym z innymi w komentarzu.

Guma Turbo rozpalała zmysły wszystkich młodych chłopców. Dzisiaj znaleźć je możemy w wyjątkowo niewielu miejscach, co wywołuje smutek u wielu osób. Chcielibyśmy w końcu wrócić nie tylko we wspomnieniach do niesamowitego smaku Gumy Turbo. Była z nimi związana jeszcze jedna, bardzo interesująca ciekawostka. Pamiętacie co dołączane było do każdej gumy?

Wysyp ogromnych grzybów, wszystko przez ostatnie ulewy. Wiemy, gdzie jest ich najwięcejWysyp ogromnych grzybów, wszystko przez ostatnie ulewy. Wiemy, gdzie jest ich najwięcejCzytaj dalej

Guma Turbo - smak dzieciństwa i marzenie młodych kolekcjonerów

Ich owocowy smak powraca do was w wspomnieniach za każdym razem kiedy widzicie te charakterystyczne papierki? Garbowany kształt samej gumy nie był zbyt wygodny w gryzieniu, jednak nie o to chodziło w całym doświadczeniu. Do każdej gumy dołączane były obrazki zawierające samochody, motocykle i inne pojazdy, które były pożądane przez wszystkich kolekcjonerów.

Dzisiaj grzeje:

1. Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpisz
2. Już nie tylko koronawirus. Nad Bałtykiem naszemu zdrowiu grozi jeszcze jedno niebezpieczeństwo

Guma Turbo produkowana jest do dzisiaj. W Polsce popularna od lat 80 poprzedniego wieku. Jej produkcją zajmuje się turecka firma KENT. Najważniejsza część gumy, czyli właśnie zdjęcia, liczy aż 1425 obrazków. Każdy z nich prezentuje oryginalny pojazd. Jeśli znacie miejsca, w których do dzisiaj możecie zakupić gumy, dajcie znać w komentarzach. Dawniej dostępne w każdym spożywczaku, obecnie prawie nie do zdobycia.

Najlepsze newsy:

       1. "Fabryka dzieci" w prywatnym mieszkaniu. Sąsiedzi skarżyli się na krzyki, dokonano przerażającego odkrycia
       2. Rodzina Królewska wkrótce się powiększy? O wielkim szczęściu piszą zagraniczne media
       3. Wysyp fusy z kawy w ogrodzie. Pozbędziesz się bardzo uciążliwych szkodników
       4. Dziecko zjadło kotleta kupionego w Lidlu. Zmarło po 8 latach cierpienia
       5. Pstryknęli Gessler kompromitujące zdjęcia na wakacjach, zamurowało wszystkich. Bez doczepów, nie ma puszystych włosów
       6. Kto jest najgorętszą partnerką piłkarza? Anna Lewandowska w pierwszej 10 rankingu

Źródło: kuchnia.wp.pl

Następny artykuł