Guma Turbo czy Donald?twitter.com/@nostalgia

Kultowe smaki dzieciństwa, rozstrzygnijmy raz na zawsze który z nich jest lepszy. Guma Turbo czy Donald?

Guma Turbo i Guma Donald są kultowymi smakami dzieciństwa. Pokolenie dzieciaków urodzonych w latach 80-tych wręcz za nimi przepadało. Która z nich Twoim zdaniem jest lepsza? Rozstrzygnijmy ten spór raz na zawsze!

Guma Turbo i Guma Donald są jednymi z najbardziej kultowych przysmaków PRL-u. Mnóstwo osób zapytana o ukochane smaki dzieciństwa bez dwóch zdań wskazałaby właśnie te dwa wyjątkowe słodycze. Dlaczego cieszyły się aż taką popularnością wśród nastolatków? Znamy odpowiedź.

Wiśniewski przez rozwody zachorował na nieuleczalną chorobę. Jej skutki potęguje niewłaściwa dieta, trzeba zupełnie zmienić nawyki żywienioweWiśniewski przez rozwody zachorował na nieuleczalną chorobę. Jej skutki potęguje niewłaściwa dieta, trzeba zupełnie zmienić nawyki żywienioweCzytaj dalej

Guma Turbo była szczególnie popularna w Polsce i Rosji w latach 80. i na początku lat 90. Guma produkowana była w Turcji, przez firmę Kent, która zdołała wyprodukować wiele serii przysmaku. Choć jej smak nie był najlepszy, to wcale nie o niego chodziło. Do każdej gumy dodawano pewien mały element, który każde dziecko zbierało i z wypiekami na twarzy otwierało kolejne gumy. Chodzi oczywiście o wkładkę - zdjęcie samochodu. Dobra wiadomość jest taka, że znów w wielu sklepach spożywczych np. Żabce możemy dostać kultowy smakołyk.

Chyba największą konkurencją dla Gumy Turbo była niezapomniana guma Donald. Dlaczego cieszyła się ona aż taką popularnością? Był pewien powód, który sprawił że nikt nie przeszedł wobec niej obojętnie. Pamiętacie jaki?

Dzisiaj grzeje:

  1. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający
  2. Już od soboty. Zaostrzone restrykcje dla Polaków. Za granicą skończyły się przelewki
  3. Polacy masowo popełniają okropny błąd podczas gotowania gołąbków. Właśnie dlatego kapusta jest twarda i niesmaczna

Pod gumą Donald zawsze kryła się złożona historyjka, która miała w sobie 3 lub 4 obrazki. Zazwyczaj mogliśmy zobaczyć na niej przygody psa Pluto, kaczora Donalda lub innej postaci od Walta Disneya. Nie było w komiksie słów, więc nawet małe dzieci bez problemu rozumiały całą historię.

Dzieciaki od razu zabrały się za kolekcjonowanie zabawnych historyjek. Dzisiaj wiemy, że powstały dwie serie. Pierwsza (lata 70.) zawierała 108 historyjek, a druga (lata 80.) liczyła 103 historyjki.

Zarówno Guma Turbo, jak i Guma Donald kojarzą się z błogim czasem dzieciństwa. Do której masz większy sentyment? Śmiało podziel się z nami w komentarzu.

Stało się pod osłoną nocy. Nagła decyzja ws. niedziel handlowychStało się pod osłoną nocy. Nagła decyzja ws. niedziel handlowychCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jutro ruszy główny strajk kobiet. Prawnicy mają kilka ostrzeżeń dla osób, które się na niego wybiorą
  2. Skandaliczna kradzież ciągników wartych majątek. Nagroda za pomoc w znalezieniu złodzieja
  3. Kiszone czy kwaszone? W końcu wiadomo, które ogórki są lepsze, zalety zachwycą każdego
  4. Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równych
  5. Kuroń zdeklasował Gessler najlepszym przepisem na kotleta schabowego. Ujawnił jakie stosuje dodatki
  6. Strajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydenta
  7. "Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk

źródło: wikipedia/sadurski.com

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł