Gwiazdka Michelin trafiła do kolejnej polskiej restauracji.Instagram / bottiglieria1881

Ogromne wyróżnienie, polska restauracja z gwiazdką Michelin. Magdzie Gessler wciąż nie udało się jej zdobyć

Nie da się ukryć, że gwiazdka Michelin to jedno z tych wyróżnień, o którym marzy wiele restauracji. Ostatnio trzeci lokal w Polsce spotkał ten niemały zaszczyt. Takiego osiągnięcia ciężko nie pozazdrościć. Tym bardziej, że nawet restauracje, za które odpowiada Magda Gessler jej nie otrzymały.

Bez wątpienia gwiazdka Michelin jest nie lada osiągnięciem w świecie restauratorskim. Prestiżowe wyróżnienie po raz pierwszy zostało przyznane w 1926 roku. Natomiast cztery lata później w życie wszedł system trzygwiazdkowy. Ostatnie wieści z naszego kraju mogą napawać dumą. Która z polskich restauracji może poszczycić się posiadaniem gwiazdki Michelin?

Ocet pomoże błyskawicznie pozbyć się mszyc z ogrodu. Znamy przepis na piorunująco skuteczną domową miksturęOcet pomoże błyskawicznie pozbyć się mszyc z ogrodu. Znamy przepis na piorunująco skuteczną domową miksturęCzytaj dalej

Polska restauracja i gwiazdka Michelin

Każda gwiazdka Michelin jest jednym z najważniejszych odznaczeń, które może otrzymać restauracja. Jedna oznacza, że lokal jest bardzo dobry w swojej kategorii, dwie odnoszą się do rewelacyjnej kuchni, która zasługuje na odwiedziny restauracji, natomiast trzy przyznaje się obiektom, które serwują tak dobre potrawy, że warto wybrać się w podróż, by ich skosztować. Ostatnio kolejna polska restauracja dostąpiła zaszczytu jakim jest gwiazdka Michelin.

Wcześniej gwiazdka Michelin została przyznana restauracjom Atelier Amaro oraz Senses. Lokale te w tym roku również utrzymały to odznaczenie, jednak do ich grona dołączyła jeszcze jedna restauracja. Wyjątkowy lokal znajduje się w Krakowie. O jakim lokalu mowa?

Dzisiaj grzeje: 1. Surówka z ogórków, która strąci z podium mizerię. Hit wakacji, a potrzebujesz tylko 2 dodatkowych składników
2. Jeden z urzędów wznawia pracę od poniedziałku. Inspektorzy mogą zapukać także do ciebie

Wyjątkowe wyróżnienie dla krakowskiej restauracji

W dniu dzisiejszym ogłoszono jakie restauracje zostają wyróżnione w Czerwonym Przewodniku Michelin "Main Cities of Europe 2020". Tym razem do grona polskich lokali, które mogą poszczycić się tym, że wyróżnia je gwiazdka Michelin, dołączyła restauracja Bottiglieria 1881. Bez wątpienia osoby odpowiedzialne za ten przybytek są dumne ze swojej ciężkiej pracy, która została doceniona w tak niezwykły sposób.

Krakowska restauracja słynie z fantastycznych win, których w karcie znajdziemy ponad 400. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na Facebooku restauracji, menu sezonowe oparte głównie na regionalnych produktach. Warto zauważyć, że nawet restauracja Magdy Gessler nie doczekały się zaszczytu jakim jest gwiazdka Michelin.

Najlepsze newsy:

  1. Ksiądz bez żadnych ogródek „Wykorzystywaliśmy ślepego chłopca, było nas dziesięciu! Bóg mi wybaczy”. Najbardziej zatrważająca historia w Kościele - przypominamy
  2. Czarny scenariusz spełni się błyskawicznie. Eksperci nie mają złudzeń, że najbliższe miesiące będą najważniejsze
  3. Dotarli do uczestników "Kuchennych Rewolucji". Ujawnili całą prawdę, schab sprzedają według niebywałych zaleceń Gessler
  4. Bajeczny przepis na kotlety z młodą kapustą. Rodzina od razu poprosi o dokładkę
  5. Czy wrzucanie na wrzącą wodę mięsa na rosół jest błędem? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości
  6. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)

Źródło: Onet

Następny artykuł