Handel w niedzielę przywrócony.

Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

Handel w niedzielę zostanie przywrócony. Rząd podjął decyzję, o czasowym przywróceniu handlu w niedziele. Szczegóły poniżej.

Handel w niedziele od 2018 roku był ograniczony. Z roku na rok ograniczenia były co raz większe. Obecnie, rząd z uwagi na epidemie podjął decyzje o złagodzeniu prawa.

Stało się, Lidl i Biedronka nie mogły dłużej czekać. Są ważne komunikatyStało się, Lidl i Biedronka nie mogły dłużej czekać. Są ważne komunikatyCzytaj dalej

Handel w niedziele przywrócony

Rząd ustanowił pakiet pomocowy, który ma wspomóc firmy handlowe oraz gospodarkę. Obejmuje pozwolenie na dostawy do sklepów oraz prowadzenie handlu. Poza tym, przewidywany jest szereg różnych innych ulg, które mogą złagodzić impakt epidemii na stan handlu w Polsce. - KPRM: rządowy pakiet pomocowy dla firm przewiduje czasowe przywrócenie w niedziele zaopatrzenia sklepów i handlu - Tak informuje na portalu Twitter Radio ZET.

Ustawa wprowadzi katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obliguje sklepów z prasą, kawiarni, kwiaciarni, stacji paliw, cukierni czy lodziarni. Za złamanie zakazu handlu przewidywane są surowe kary. Za jednorazowe wykroczenie można zapłacić grzywnę w wysokości nawet 100 tysięcy złoty. Jeśli łamanie przepisów będzie uporczywe, musimy liczyć się z karą pozbawienia wolności.

Do tej pory jedynymi lokalami, w których w niedziele mogliśmy zrobić zakupy, były stacje paliw oraz małe sklepy spożywcze prowadzone przez właścicieli, takie jak Żabka.

Dzisiaj grzeje: 1. Uważajcie, po badaniach w laboratorium Lidl pilnie wycofuje uwielbiany produkt. Nie jedzcie go

2. Z ostatniej chwili: książę Albert zakażony koronawirusem. Pałac potwierdza

Dzięki temu bez większych kłopotów handel może kwitnąc 7 dni w tygodniu, a my bezproblemowo zrobić zakupy. Wszystko za sprawą pustek w sklepach, które pojawiły się po masowych szturmach klientów. Przez panikę rzucili się do sklepów, w ekspresowym tempie wymiatając towar z półek i ogałacając regały z najpotrzebniejszych produktów.

Najlepsze newsy:

  1. Mocny komentarz Wiśniewskiego na temat sytuacji w Polsce. Fani nie spodziewali się takich słów
  2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca
  3. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek
  4. Jest zdrowsza od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych. Niemal nikt jej nie je
  5. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  6. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa

Źródło: Radiozet.pl

Następny artykuł