Herbata i kawa negatywnie wpływają na ludzki organizmpixabay.com/jmexclusives

Studentka Monika ostrzega starszych Polaków. Uważa że piją za dużo kawy i herbaty z cukrem co może być niebezpieczne dla ich organizmów

Herbata jest codzienną częścią diety milionów ludzi na całym świecie - napar z herbaty wielu określa jako najpopularniejszy napój świata. Osoby starsze piją często kilka kubków herbaty i kawy dziennie, co zdaniem studentki psychologii Moniki może bardzo negatywnie odbijać się na ich zdrowiu. Warto dbać o właściwe nawyki żywieniowe.

Herbata wydaje się całkowicie nieszkodliwym napojem. Wielu pije ją do kolacji nie wiedząc, że znajduje się w niej niewielka ilość kofeiny. Tak samo jest z kawą, którą starsi Polacy piją wiele razy w ciągu dnia. Po dodaniu cukru zdaniem Moniki tworzy się wyjątkowo groźna mieszanka, która ma kolosalny wpływ na jakość zdrowia starszych osób.

Nikt go nie powstrzymał i nagle wtargnął na wizję, kiedy Magda Gessler udzielała wywiadu. Widzów TVN całkowicie zaskoczył widok ogromnego psaNikt go nie powstrzymał i nagle wtargnął na wizję, kiedy Magda Gessler udzielała wywiadu. Widzów TVN całkowicie zaskoczył widok ogromnego psaCzytaj dalej

Herbata i kawa mają ogromny wpływ na ludzki organizm - starsi powinni zachować szczególna ostrożność i umiar

Według Moniki starsze osoby nie poświęcają zbyt dużej uwagi własnej diecie. Część z nich nawet nie słyszała o współczesnych piramidach zdrowego żywienia, przez co ich codzienne posiłki pozostawiają wiele do życzenia. Współcześnie zaleca się wprowadzenie do diety wielu warzyw i owoców. Mięso i produkty odzwierzęce, według ekspertów żywienia człowieka, powinny być jedynie dodatkiem. Równie istotną częścią zdrowego trybu życia jest ruch, którego wśród seniorów również mocno brakuje.

Dzisiaj grzeje:

  1. Stało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczy
  2. Już niedługo nowy system obserwujący na polskiej autostradzie. Twojej tablicy rejestracyjnej nie spuszczą z oka

Najgorzej pod tym względem prezentują się mężczyźni, którzy w znacznej większości nie biorą pod uwagę żadnych zmian. Studentka psychologii tłumaczy, że ci nie chcą nowości, więc ich dzień zazwyczaj wygląda tak samo. Białe pieczywo posmarowane margaryną, wiele kubków posłodzonej herbaty i kawy oraz wieprzowina - powyższe produkty są sumą standardowej diety starszego Polaka. Duża ilość nasyconych kwasów tłuszczowych, węglowodanów i cholesterolu powoduje, że ryzykują wieloma problemami ze zdrowiem.

Herbata i kawa w niewielkich ilościach są wręcz wskazanymi produktami spożywczymi, które pozytywnie wpływają na zdrowie. Niestety, kiedy pijemy zbyt dużo posłodzonych naparów ryzykujemy pojawieniem się cukrzycy, nadciśnienia czy otyłości, które dla starszych osób są o wiele bardziej niebezpieczne.

Najlepsze newsy:

  1. Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomoc
  2. Dramat koło Częstochowy, wielu rannych. Wiadomości obiegły polskie media
  3. Niemożliwe, ile kosztują pierogi w restauracji Gessler. Cena nie mieści się w głowie
  4. Ewa i Marcin kupili w Lidlu urządzenie do kawy za 499 zł. Rozpakowali i zatkało ich, kolosalna pomyłka
  5. Surówka w kilka minut z ogórków kiszonych, wystarczą tylko 2 składniki. Wyborny dodatek podkreśli smak mięsa
  6. Adam Małysz ma koronawirusa. Wiemy, co dzieje się z żoną skoczka, jest gotowa na poświęcenie

Źródło: https://wyborcza.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł