Herbata z pietruszki zaskakuje właściwościamiPixabay / dungthuyvunguyen / FilipFilipovic

Dlaczego tak mało ludzi ma pojęcie o efektach picia herbaty z korzenia pietruszki?

Herbata jest codziennie pijana przez wielu smakoszy. Można znaleźć rozmaite rodzaje tego napitku. Jednak jedną z najbardziej interesujących propozycji, jest napar z pietruszki. Wspomaga on pracę jelit, układu moczowego i oczyszcza tętnice. Przygotowanie herbaty z pietruszki jest banalnie proste.

Smakowita herbata niejednokrotnie wywoływała u nas zachwyt. Nie od dziś wiadomo, że napar można wzbogacać o różne składniki. Z pewnością warto zainteresować się alternatywą w postaci pietruszki. Mało kto zdaje sobie sprawę z jej właściwości.

Jakie właściwości ma herbata z pietruszki?

Herbata z pietruszki uchodzi za jedno z najlepszych remediów na dolegliwości związane z układem pokarmowym. Zgodnie z informacjami znajdującymi się na portalu Smak Dnia, pomaga ona również w przypadku piasku nerkowego, anemii, złogów w naczyniach krwionośnych oraz zaburzeniach miesiączkowania.

Niepozorna herbata z pietruszki już wieki temu była stosowana w przypadku problemów gastrycznych i infekcji. Ma ona również działanie moczopędne, które poprawia pracę nerek. Napar jest bogaty w witaminę C i żelazo.

Portal Smak Dnia przekonuje, że herbata z pietruszki wzmacnia ściany naczyń krwionośnych oraz poprawia ich elastyczność. Takie właściwości mogą być pomocne dla osób, które borykają się z hemoroidami.

Onet ostrzega. Chodzi o psujący smak mizerii błąd, dotyczący przygotowania ogórkówOnet ostrzega. Chodzi o psujący smak mizerii błąd, dotyczący przygotowania ogórkówCzytaj dalej

Herbata z pietruszki jest bardzo prosta w przygotowaniu i nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Każdy, kto chce zadbać o zdrowie, powinien wypróbować tę recepturę. Efekty regularnego picia takiego naparu mogą być miłym zaskoczeniem. Co nam będzie potrzebne?

  • 500 g korzeni pietruszki
  • 500 ml wody

Domowa herbata z pietruszki w trosce o zdrowie

Na początku musimy starannie oczyścić korzenie pietruszki. Jeżeli są bardzo brudne, wówczas należy je obrać. Jednak w miarę czyste pietruszki możemy umyć pod bieżącą wodą i szczoteczką o twardym włosiu.

Oczyszczone pietruszki drobno siekamy i umieszczamy w rondlu. Zalewamy je wodą. Wszystko zaczynamy gotować. Gdy herbata zacznie wrzeć, zmniejszamy ogień i podgrzewamy przez około 20 minut. Napar odcedzamy i pijemy przez cały dzień.

Herbata z pietruszki zmniejsza apetyt, w związku z tym najlepiej pić ją między posiłkami. W domowych warunkach możemy wykonać wiele rozmaitych specyfików. Warto sięgnąć po niezawodny syrop z cebuli. Nie zaszkodzi wypróbować również wodę z dodatkiem miodu i cytryny.

Oczywiście domowe mikstury nie rozwiążą wszystkich problemów zdrowotnych. Jeśli doskwierają nam martwiące symptomy, wówczas najlepiej skontaktować się z lekarzem. Lepiej z tym nie zwlekać, ponieważ często najważniejsza jest szybka reakcja.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Smak Dnia

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł