Herbata wpływa na nasze zęby
Pixabay / dungthuyvunguyen

Tylko jeden rodzaj herbaty ma niesamowity wpływ na zęby

Herbata często gości na naszych stołach. Niektórzy smakosze nie wyobrażają sobie bez niej udanego dnia. Mało kto spodziewałby się, że niepozorny napój może nam pomóc w zadbaniu o nasze uzębienie. Zielona herbata jest bogata we fluor i cechuje się działaniem antybakteryjnym.

Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów. Raczą się nią smakosze z całego świata. W sklepach możemy natknąć się na rozmaite rodzaje herbaty. Okazuje się, że jeden z nich może nam pomóc zachować w zdrowiu nasze zęby.

Herbata wpływająca na uzębienie

Z pewnością herbata cechuje się wyjątkowymi walorami smakowymi, obok których nie sposób przejść obojętnie. Nietrudno natknąć się na osoby, które z miłą chęcią raczą się takim napitkiem. Mało kto spodziewałby się, że niepozorna herbata może pozytywnie zadziałać na zęby.

Niedawno wspominaliśmy o tym, kiedy herbata powinna być wzbogacana o miód i cytrynę. Dziś skupimy się na jej właściwościach, a konkretnie na tym, w jaki sposób działa na nasze zęby. Oczywiście nie każda herbata pomoże nam utrzymać je w dobrej kondycji.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Poradnik Zdrowie, zielona herbata ma działanie antybakteryjne. Ponadto znajdziemy w niej fluor, który pozwala zadbać o szkliwo. Warto przyjrzeć się bliżej zielonej herbacie.

Na czym najlepiej smażyć potrawy?Na czym najlepiej smażyć potrawy?Czytaj dalej

Zielona herbata skrywa w sobie związki polifenolowe. Powstrzymują one rozwijanie się bakterii w jamie ustnej. Oprócz tego zapewniają one ochronę błonie śluzowej. Dzięki temu o wiele trudniej o ewentualne infekcje.

Herbata działa na zęby

(Pixabay / Pexels)

Herbata może mocno zaskoczyć smakoszy

Portal Poradnik Zdrowia donosi, że zielona herbata zawiera sporo fluoru. Jedna szklanka napoju dostarcza nawet do 0,2 mg tego pierwiastka. Zgodnie z informacjami zawartymi ma portalu Apteka-Melissa, fluor hamuje demineralizację szkliwa. Wykazuje również działanie bakteriostatycznie na drobnoustroje, które wywołują zmiany próchnicze.

Warto zauważyć, że zielona herbata, podobnie jak inne odmiany, pozostawia ciemny osad na zębach. Jednak pozostałe zalety są godne uwagi. Z pewnością zielona herbata jest jednym z tych produktów, który warto dodać do codziennego jadłospisu.

W ocenie niektórych badaczy właśnie zielona herbata sprawia, że Japończycy mają zdrowe zęby. Napój na stałe wpisał się w tamtejszą kulturę. Nie tylko ten produkt spożywczy może nam pomóc w zadbaniu o zęby.

Okazuje się, że kalarepa, marchew, rzodkiewka oraz seler naciowy pozwalają w pozbyciu się osadów. Należy jeść je na surowo. Jadłospis warto również wzbogacić o owoce z witaminą C. Niedawno wspominaliśmy o diecie opierającej się na cytrynach.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Poradnik Zdrowie; Apteka-Melissa

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł