herbataPixabay /Skitterphoto

Schowaj zaparzoną torebkę herbaty w lodówce. Od razu polecisz trick znajomym

Herbata należy do jednych z naszych ulubionych napojów. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez szklanki aromatycznego naparu. Nie wyrzucaj od razu zaparzonej torebki z herbatą, możesz ją wykorzystać w bardzo ciekawy sposób. Trickiem od razu podzielisz się z bliskimi.

Herbatę możemy wykorzystać na wiele sposobów. Pomoże nam w porządkach, zneutralizuje zapachy, a nawet odstraszy z naszego ogrodu szkodniki! Zdradzamy kilka tricków z jej fusami w roli głównej.

Włóż torebkę z herbatą na noc do lodówki. Efekt Cię zaskoczy.

Herbata jest skutecznym pochłaniaczem zapachów. Jej liście bardzo szybko chłoną aromaty i wilgoć z powietrza, dlatego musimy pamiętać, aby zawsze przechowywać ją szczelnie zamkniętą. W przeciwnym razie od razu straci swój aromat.

Zaparzyłeś ekspresową herbatę? Przenigdy nie wyrzucaj torebki! Włóż ją np. na noc do lodówki. Efekt? Szybko zniknął z niej wszelkie nieprzyjemne wonie. Torebki z herbatą możesz zastąpić pokrojonymi cząstkami jabłek, skórką z cytryny z dodatkiem goździków oraz sodą oczyszczoną.

Jakie są inne zastosowania fusów z herbata? Uwaga, kilka z nich może Cię nieźle zaskoczyć!

Okropne, porażające znalezisko w soczku dla dzieci znanej marki. Ojciec zdruzgotany widokiem, od razu powiadomił mediaOkropne, porażające znalezisko w soczku dla dzieci znanej marki. Ojciec zdruzgotany widokiem, od razu powiadomił mediaCzytaj dalej

Fusy z herbaty - zastosowanie

Masz działkę lub ogród? Podlej znajdujące się na niej rośliny naparem z czarnej herbaty! Powód? Działają jak najlepszy nawóz! Twoje rośliny od razu staną się bujne i będą cieszyć Twoje oko soczystą zielenią.

Herbata odstraszy również mszyce, które są prawdziwą zmorą ogrodników. Wystarczy, że zaparzysz mocną czarną herbatę i przelejesz ją do spryskiwacza. Spryskaj zaatakowaną przez mszyce roślinę i odczekaj kilka godzin. Po tym czasie, po mszycach nie pozostanie żaden ślad.

Napój sprawdzi się również w codziennych porządkach za jego pomocą możesz np. umyć dywan, lustra i okna. Dodatkowo, zastąpi nabłyszczacz do ciemnych mebli. Wystarczy, że potrzesz je zaparzoną torebką herbaty.

Zainteresowała Ciebie ta porada? Polecamy Ci artykuł o wszechstronnym zastosowaniu fusów z kawy oraz niezwykłym działaniu grejpfruta, którym zastąpisz pewien popularny produkt do sprzątania.

Znacie jeszcze jakieś inne interesujące zastosowanie herbaty?

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: akademiaherbaty.pl/regiodom.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł