Herbata moringaLuis Echeverri Urrea, Getty Images

Pij w postaci herbaty. Kupisz ją za 9 złotych, ma 7 razy więcej witaminy C niż pomarańcze

Herbata zaparzona z rośliny o nazwie moringa ma aż 7 razy więcej witaminy C niż pomarańcze. Za 9 złotych można kupić ją w wielu sklepach w Polsce - według ekspertów to niewielka cena za możliwość wspomagania leczenia aż 300 chorób. Wystarczy jeden kubek dziennie, aby poczuć się zdrowszym i młodszym.

Herbata może być przygotowana nie tylko z rośliny o tej samej nazwie - potocznie nazywa się tak również wiele innych roślinnych naparów. Napój przyrządzony z rośliny moringa oraz gorącej wody jest znacznie zdrowszy niż tradycyjna herbata - według ekspertów leczy nawet 300 schorzeń.

Jej cena za 100 gramowe opakowanie wynosi około 9 złotych, a standardowa jednorazowa porcja wynosi około 1.5 grama. Jest to więc bardzo wydajne zioło, które może sprawdzić się podczas leczenia różnych chorób. Zaparzenie moringi jest również banalnie proste.

Herbata z niecodziennej rośliny

Moringa pochodzi z Indii, kraju, w którym jest tak popularna, że nazywa się ją "cudownym drzewem". Wykorzystywać można praktycznie każdy fragment rośliny. Korzenie mają smak podobny do chrzanu, wykazują działanie antybiotyczne i antyzapalne, podobnie jak wyciąg z liści i kory.

Z nasion otrzymuje się wartościowy, niejełczejący olej, a owoce, młode pędy oraz liście spożywane są po ugotowaniu jako popularne warzywo. Często produkowane jest z moringi biopaliwo, a także wysokoenergetyczna pasza dla zwierząt hodowlanych.

Nie masz 60 lat i chcesz zrobić zakupy spożywcze w godzinach dla seniorów? Kary pieniężne są niebotyczne, lepiej nie próbowaćNie masz 60 lat i chcesz zrobić zakupy spożywcze w godzinach dla seniorów? Kary pieniężne są niebotyczne, lepiej nie próbowaćCzytaj dalej

Jak czytamy na portalu stylzycia.radiozet.pl, w swoim składzie ma wiele witamin oraz minerałów, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu. Ta roślina zawiera cztery razy więcej witaminy A niż marchew oraz siedem razy więcej witaminy C niż pomarańcze.

Przygotowanie herbaty jest banalnie proste. Wystarczy 1.5 grama sproszkowanych liści zalać gorącą, lecz nie wrzącą wodą i wypić jak herbatę. Proszek można dodawać także do żywności, tworząc np. pyszne smoothie warzywne czy owocowe.

Chcesz zapoznać się z kulinarnymi poradami? Tutaj zdradzamy czy można odkroić od pomidora spleśniała część. W tym artykule poruszamy temat odpowiedniego wyciskania czosnku.

W morindze pełno jest chlorofilu, chromu oraz boru, co przekłada się na cenne właściwości prozdrowotne. Co ciekawe, roślina ta zawiera całe mnóstwo cennych przeciwutleniaczy - ma ich aż 46. Dzięki temu chroni człowieka przed wieloma nowotworami.

Według niektórych specjalistów, z liści moringi z można stworzyć preparaty, które pomagają w leczeniu anemii, gorączki, kataru, a także wszelkich chorób górnych dróg oddechowych. Jest więc rośliną bardzo uniwersalną i działającą na wielu płaszczyznach.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł