Herbata przyczyną smierci milioneraPixabay

Nie żyje 39-letni milioner. Powodem śmierci mogła być herbata, szczegóły porażają

Herbata nie powinna wyrządzić żadnych szkód dla zdrowia, raczej mówi się o jej zbawiennych właściwościach. Jednak w tym przypadku mogła doprowadzić do śmierci. Chińska policja podejrzewa, że to właśnie ona była powodem śmierci 39-letniego miliardera Lina Qi. To w niej najprawdopodobniej podano mu truciznę.

Herbata nie powinna w żaden sposób nam zaszkodzić. Jednak dla 39-letniego multimilionera okazała się śmiertelnie groźnym napojem. Założyciel studia zajmującego się grami wideo - Yazooo Games, zmarł w szpitalu w pierwszy dzień świąt. Już w 2014 roku Lin Qi znalazł się na liście 350 najbogatszych ludzi w Chinach, a w 2020 jego wartość wynosiła około 6.8 miliarda juanów, czyli niemal 4 miliardy złotych.

Herbata z dodatkiem trucizny

Jak się okazuje, ulubiona herbata Lin Qi została wzbogacona o składnik, który bezpośrednio mógł przyczynić się do śmierci mężczyzny. Trucizna została podoba mu właśnie w Pu-erh, którą multimiliarder miał zwyczaj pijać. Szanghajska policja nadal prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Według wstępnych ustaleń, 39-latek miał wypić zatrutą herbatę 17 grudnia, jednak w szpitalu znalazł się dopiero na dzień przed Wigilią. Wtedy jego stan określano jako stabilny. Niestety w krótkim czasie sytuacja zaczęła się zmieniać, a miliarder z godziny na godzinę czuł się coraz gorzej. Ostatecznie zmarł 25 grudnia.

O otrucie Lina Qi oskarża się współpracownika Lina Qi - Xu, którego dziennikarze BBC zidentyfikowali jako Xu Yao. W Yoozoo pełnił on funkcję szefa sekcji filmowej.

Polacy je uwielbiają, a niesamowicie szkodzą trzustce. Lepiej ograniczyć spożywaniePolacy je uwielbiają, a niesamowicie szkodzą trzustce. Lepiej ograniczyć spożywanieCzytaj dalej

Lin Qi swoją firmę założył w 2009 roku i szybko udało mu się stworzyć hit na urządzenia mobilne Brawl Stars oraz grę na podstawie "Gry o tron" o nazwie "Gra o tron: Nadchodzi zima". Mimo słabej popularności gry na rynkach zachodnich, Lin został gwiazdą chińskiej branży gier. Zajmował się też produkcją filmów. BBC szacuje jego majątek na więcej niż miliard dolarów.

Przedawkowanie herbaty również może mieć fatalne konsekwencje

Herbata zawiera teinę i choć zawartość tej substancji w jednej filiżance jest jednak znacznie niższa niż w przypadku kawy, łatwo z nią przeholować. By śmiertelnie przedawkować herbatę, dorosły człowiek musiałby wypić ok. 80 szklanek w ciągu dnia. Jednakże już jedna filiżanka zbyt mocnego naparu czarnej herbaty może spowodować spustoszenie w naszym organizmie.

Przedawkowanie herbaty przede wszystkim powoduje nudności. Są one tym silniejsze, im bardziej mamy pusty żołądek. Picie herbaty hektolitrami wywołuje też częstsze oddawanie moczu, a nawet biegunkę. Oczywiście każdy organizm, w zależności od wieku i masy ciała, reaguje inaczej. Picie herbaty zaraz po posiłku również może prowadzić do fatalnych skutków, o czym możesz przeczytać tutaj.

Zatrucie herbatą może pojawić się również w wyniku wypicia źle przygotowanego naparu, czyli parzenia jej zbyt długo lub niezalewania wrzątkiem. Takie zatrucia objawia się stanami lękowymi, nerwowością i zaburzeniami pracy żołądka. Przedawkowanie herbaty może nawet spowodować podobny stan jak po zatruciu alkoholowym, czyli kaca.

Zgony spowodowane spożyciem kofeiny

Picie herbaty w zasadzie nie może doprowadzić do zgonu. Jednak sama kofeina czy teina może stać się przyczyną śmierci. Stało się tak w przypadku 23-letni mężczyzny, który przyjął 2 łyżki proszku kofeinowego. Jak się okazuje, taka ilość odpowiada ok. 70 puszkom napoju energetycznego. Piętnaście minut po przyjęciu substancji, młody Brytyjczyk zaczął wymiotować krwią i pocić się. W niedługim czasie zmarł. Trzeba pamiętać, że kawa też nie zawsze jest dla nas dobra. O fatalnych skutkach picia jej z jednym dodatkiem pisaliśmy tutaj.

Kofeinę przedawkowała też 29-letnia kobieta walcząca z nadwagą i cukrzycą. W tym przypadku zażyła ona sporą ilość tabletek przeciwbólowych, a następnie popiła je napojem zawierającym kofeinę.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: ibtimes.co.in.; urodaizdrowie.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł