Herbata w połączeniu z mlekiem jest niezdrowapixnio.com

Herbata i mleko, białe pieczywo i dżem. Są niezdrowe, unikaj niekorzystnych połączeń składników

Herbata połączona z mlekiem ma bardzo zły wpływ na zdrowie. Traci bowiem swoje korzystne właściwości po zmieszaniu z tym uwielbianym przez wielu białym płynem. Minerały z mleka również nie będą się wchłaniać do naszego organizmu, bo zwalczy je kofeina z herbaty

Herbata z mlekiem nie jest jedynym znanym tak bardzo niekorzystnym połączeniem dla zdrowia połączeniem. Innym przykładem jest dżem z białym pieczywem. Wszystko za sprawą nagłegło skoku cukru we krwi.

Obrazy smakosze.pl"AleGloria", jedna z najlepszych restauracji Gessler rozczarowuje. Niedobre opinie o potrawachCzytaj dalej

Nie tylko herbata i mleko. Przykłady fatalnych dla zdrowia połączeń składników

Spożywanie dżemu z białym pieczywem może doprowadzić nawet do cukrzycy. Dlatego lepiej sięgnąć po chleb pełnoziarnisty lub pieczywo razowe. Takie będzie idealne do kanapek z dżemem.

Innym przykładem złego połączenia produktów jest sałatka z sosem beztłuszczowym. To wielki błąd, bowiem tłuszcz sprawia, że substancje spożywcze z warzyw dobrze wchłaniają się do organizmu. Mogą one mieć nawet działanie zapobiegające nowotworom i innym groźnym chorobom.

Kolejnym niedobrym połaczeniem są burgery i piwo. Organizm traktuje bowiem złocisty napój jako toksynę i trawi go najpierw. Przez to tłuszcz z burgera przedostaje się do krwiobiegu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najprostsze, domowe kotlety mielone. Bez niepotrzebnych udziwnień
  2. Wysokie ceny w restauracji Wojewódzkiego. Nawet 190 zł za potrawę
  3. Jak przygotować tradycyjny smalec? Domowy specjał na różne sposoby

Źródło: zywienie.abczdrowie.pl

Następny artykuł