Herbata - z czym jej nie łączyć?Pixabay / jmexclusives

Wiele osób nie wyobraża sobie jedzenia jednej rzeczy bez herbaty. Poważny błąd, staraj się tak nie robić

Niektóre smakołyki aż proszą się o to by zajadać je razem ciepłym napojem. Podstawowym wyborem jest wówczas herbata. Okazuje się jednak, że jeden z uwielbianych łakoci nie powinien być z nią łączony. Wiele osób popełnia ogromny błąd. Czego powinniśmy unikać?

Herbata idealnie komponuje się ze słodkimi przekąskami. Często podczas jej picia podawane są najróżniejsze desery. Jeden z nich może okazać się w połączeniu z tym ciepłym napojem szkodliwy dla naszego zdrowia. Warto zachować ostrożność, ponieważ niezwykle często gości on na polskich stołach.

Mamy nagranie, trwa 3 minuty i widać na nim wszystko. Zaczął kroić kapustę, po chwili miał gotową najlepszą surówkę świataMamy nagranie, trwa 3 minuty i widać na nim wszystko. Zaczął kroić kapustę, po chwili miał gotową najlepszą surówkę świataCzytaj dalej

Z czym herbata nie powinna być łączona?

Bez wątpienia herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie udanego dnia. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że określone przekąski i dodatki, które są do niej serwowane mogą okazać się zgubne dla funkcjonowania naszego organizmu. Jednym z takich przykładów jest ciasto cieszące się ogromną popularnością.

Sama herbata nie stanowi dla nas zagrożenia. Część z jej odmian jest nawet doceniana z uwagi na swoje prozdrowotne właściwości. Jednak przestają być one istotne, kiedy połączymy herbatę z ciastem drożdżowym. Jak połączenie tego smakołyku z herbatą wpływa na nasz organizm?

Dzisiaj grzeje:

  1. Uważaj na 10 produktów. Okropne, każdego dnia klienci Lidla i innych popełniają ogromny błąd
  2. Ceny ropy znowu zaczęły spadać. OPEC zastanawia się nad taktyką

Herbata i ciasto drożdżowe

Okazuje się, że herbata w połączeniu z ciastem drożdżowym ogranicza wchłanianie witaminy B1. Jest ona niezwykle istotna dla funkcjonowania układu nerwowego. Ponadto proces oddychania tkankowego nie może się bez niej obejść. Warto zauważyć, że witamina B1 pomaga w prawidłowej pracy mięśni oraz przyspiesza gojenie się ran. Jej niedobór może wywołać skurcze, bóle mięśni, zaburzenia trawienia, problemy z koncentracją i pamięcią. Ciasto drożdżowe nie jest jednak jedyną rzeczą, której lepiej nie łączyć z herbatą.

Kolejnym produktem spożywczym jest czerwone mięso. Herbata sprawia, że zawarte w nim żelazo jest o wiele gorzej przyswajalne przez nasz organizm. Jego niedobór również może przyczynić się do szeregu niepożądanych efektów. Najbardziej zaskakujący jest jednak fakt, że herbata połączona z cytryną przyczynia się do odkładania glinu w mózgu. Najgorszym efektem niepożądanym może być choroba Alzheimera. W tym wypadku unikniemy tego wyjmując z herbaty torebkę przed dodaniem cytryny.

Najlepsze newsy:

  1. Aleksander Kwaśniewski nie pozostawia złudzeń. "Żeby być niezależnym, trzeba mieć charakter i determinację"
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  4. Kolejna tragedia przed Biedronką, nie żyje 53-letni mężczyzna. Karetka przyjechała po godzinie
  5. Zaczął w szale zdejmować ubrania przed Gessler. Zerwał mikroport ze spodni, wywołał skandal w "Kuchennych Rewolucjach"
  6. Światowe media podają tragiczne wiadomości. Zmarł wybitny człowiek, przez lata pomagał Polakom

Źródła: gotowanie.onet.pl / fakt.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł