Herbata na upalne dniPixabay / dungthuyvunguyen

Wszyscy byli w błędzie, wiadomo jaka herbata jest najlepsza na upały. Można się mocno zdziwić

Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na całym globie. Ciężko znaleźć miejsce, gdzie niemożliwe byłoby jej zdobycie. Zazwyczaj uwielbiamy pić ją podczas zimowych lub jesiennych wieczorów, gdy świat za oknem spowija chłód. Mało kto zdaje sobie sprawę, że herbata może również przynieść ukojenie podczas upałów.

W upalne dni jesteśmy w stanie zrobić niemal wszystko, by zyskać choć odrobinę chłodu. Wiosna i lato z roku na rok robią się coraz cieplejsze i niestety nic nie zapowiada poprawy w tym temacie. Klimat na całym świecie jest coraz bardziej suchy i upalny. Stopniowo możemy zacząć to dostrzegać na własne oczy. W związku z tym warto przygotować się na nadchodzący gorąc i nauczyć w nim żyć. Okazuje się, że pomocna może być herbata.

Straszna choroba Magdy Gessler wyszła na jaw. Smutne, niewielu znało prawdęStraszna choroba Magdy Gessler wyszła na jaw. Smutne, niewielu znało prawdęCzytaj dalej

Jaka herbata będzie najlepsza na upał?

Większość osób zapewne stwierdziłaby, że najlepsza herbata na upalne dni to jej mrożony odpowiednik. Nie da się ukryć, że zimne napoje potrafią przynieść natychmiastową ulgę. Można je również wykonać w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że przygotujemy następujące produkty:

 • Litr wody
 • 8 łyżeczek herbaty
 • 6 łyżek cukru
 • lód
 • cytryna

Wystarczy, że w naczyniu zaparzymy herbatę i następnie poczekamy aż ostygnie. Kiedy już to nastąpi do szklanek wsypujemy lód i cukier, a całość zalewamy herbatą wieńcząc napitek plasterkiem cytryny. Nie jest to jednak najskuteczniejsze zastosowanie herbaty w upalne dni. Warto zaobserwować jak wykorzystują je w gorących krajach arabskich.

Dzisiaj grzeje: 1. Surówka z ogórków, która strąci z podium mizerię. Hit wakacji, a potrzebujesz tylko 2 dodatkowych składników
2. Jeden z urzędów wznawia pracę od poniedziałku. Inspektorzy mogą zapukać także do ciebie

Herbata w ekstremalnych temperaturach

W przypadku radzenia sobie z upałami warto zwrócić uwagę jak radzą sobie z nimi ludzie, którzy od wielu lat żyją w niemal ekstremalnych temperaturach. Okazuje się, że herbata odgrywa tam kluczową rolę. W krajach arabskich nawet na ulicach można spotkać osoby, które handlują gotowym naparem. Mało kto zdaje sobie sprawę, że pije się tam gorącą herbatę, z miętą i sporą ilością cukru. Dlaczego pija się ją w upalnym klimacie?

Gorąca herbata sprawia, że nasz organizm dostaje sygnał, który nakazuje mu się pocić. Tym samym pozbywa się ona nadmiernego ciepła. Należy jednak regularnie uzupełniać wodę w organizmie. Warto pamiętać, że taka sztuczka sprawdza się wyłącznie w suchym klimacie. W związku z tym, jako alternatywę przy wilgotnym powietrzu, możemy stosować mrożoną herbatę.

Najlepsze newsy:

 1. Ksiądz bez żadnych ogródek „Wykorzystywaliśmy ślepego chłopca, było nas dziesięciu! Bóg mi wybaczy”. Najbardziej zatrważająca historia w Kościele - przypominamy
 2. Czarny scenariusz spełni się błyskawicznie. Eksperci nie mają złudzeń, że najbliższe miesiące będą najważniejsze
 3. Dotarli do uczestników "Kuchennych Rewolucji". Ujawnili całą prawdę, schab sprzedają według niebywałych zaleceń Gessler
 4. Bajeczny przepis na kotlety z młodą kapustą. Rodzina od razu poprosi o dokładkę
 5. Czy wrzucanie na wrzącą wodę mięsa na rosół jest błędem? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości
 6. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)

Źródła: Focus / Haps

Następny artykuł